Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vinařská ulička Pod Starou Horou


Vinařská ulička Pod Starou Horou

Pod Starou Horou (přístupné z ul. Trávníky), Velké Pavlovice * GPS 48°54'25.513"N, 16°48'45.786"E

Kontaktní údaje:
OPILÉ SKLEPY
Pod Starou Horou 1-15, 691 06 Velké Pavlovice

tel.: 776 325 334
e-mail: info@opilesklepy.cz
web: www.opilesklepy.cz

•   Přesně v polovině měsíce srpna 2012 (15.8.2012) byla ve Velkých Pavlovicích slavnostně otevřena nová sklepní ulička nesoucí oficiální název Pod Starou Horou. Tvoří ji patnáctka zcela netradičních vinných sklípků odvážného moderního pojetí hýřící pestrými barvami. Na úplně první pohled však tyto objekty zaujmou svými, všem pravidlům architektury se vymykajícími, tvary. Vypadá to, jako by byly sklípky v pohybu. Někteří o nich říkají, že tančí, jiným připadne, jako kdyby vínka přebraly a tak je pojmenovaly „opilé sklepy“.

Opilé či Tančící sklepy? Každopádně kontroverzní...

•   Tak či onak, ulice je to skutečně hodně kontroverzní. Jedni jsou jí nadšeni, druzí na ni pohlíží skepticky. Až čas ukáže, která strana mince převládne. Avšak už v okamžiku jejího otevření jsme museli jednoznačně konstatovat, že patřičnou pozornost veřejnosti určitě přitáhla. Jen málokterý návštěvník místního Turistického informačního centra se opomněl na tuto zcela novou zajímavost a dominantu města zeptat a v převládající většině se vracel s pobaveným úsměvem a pozitivním hodnocením neotřelého pojetí jihomoravské klasiky.

Slavnostní představení Opilých sklepů široké veřejnosti

•   Samotné otevření vinařské uličky Pod Starou Horou se stalo příjemnou společenskou a zároveň i kulturní událostí. Přímými účastníky významného aktu přestřižení pásky byli jednatelé developerské  společnosti s ručením omezeným Mons Antiquus pánové JUDr. Čestmír Sajda, Libor Štros a Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice. Zúčastnili se jej také zástupci dodavatelské stavební firmy F & K & B, a.s. – stavební, projekční a obchodní společnosti Břeclav.

Sklípky slouží k ubytování

•   Dvanáctka domků Pod Starou Horou patří soukromým majitelům pocházejícím ze všech koutů České republiky. Pořídili si je většinou za účelem rekreace a dovolenkových pobytů v našem krásném městečku ležícím v samotném srdci věhlasného vinorodého kraje jižní Moravy. Jsou mezi nimi i znalci a milovníci vína, kteří se velmi rychle stali pravidelnými zákazníky místních vinařů.
•   Tři zbývající "opilé sklepy" jsou pronajímány. Můžete tedy v jejich prostorách prožít úžasnou dovolenou. Pokud se rozhodnete ubytovat, navštivte webové stránky Opilých sklepů a nastudujte si aktuální ceník, naleznete jej * po kliknutí ZDE. Kapacita lůžek je 4 (2 lůžka x 2 pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením a balkonem - v patře sklepu), v přízemí se nachází vstupní veranda, plně vybavená kuchyňka s posezením, sociální zařízení a ve sklípku je možnost ochutnat skvělá velkopavlovická vína místních vinařů.

Krátkou video-upoutávku "Opilé vinné sklepy tančí radostí - Velké Pavlovice 2013" * otevřete kliknutím ZDE

Vinařská ulička Pod Starou Horou získala bronz v soutěži
„Stavba Jihomoravského kraje 2012“

•   Vinařská ulička Pod Starou Horou je skutečně unikátní a ojedinělá, vytvářející svým přirozeným a zdařilým zaříznutím do svahu Staré Hory nepřehlédnutelnou výraznou dominantu města Velké Pavlovice, posilující genia loci této vinorodé lokality. Harmonické a oku ladící osazení objektů, respektující terénní vrstevnicové linie svahu, vyniká zejména ze vzdálenějších pohledů na tuto lokalitu.
•   Není tedy náhodou, že Vinařská ulička Pod Starou Horou, nebo chcete-li raději Opilé sklepy, získala 3. místo v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2012 v kategorii Bytové stavby.   

VINAŘSKÁ ULIČKA POD STAROU HOROU, termín výstavby 4/2011 – 7/2012

Investor: MONS ANTIQUUS, s. r. o., Mnichovo Hradiště
Vedoucí projektu: Ing. Jaroslav Benda, Phr.D., DOMOEKO, spol. s r. o.
Design: Josef Veverka
Vedoucí projektant: Ing. Arch. Libor Foukal, F & K & B, a. s.
Generální dodavatel stavby:  F & K & B, a. s. - stavební, projekční a obchodní společnost Břeclav
Zemní práce a příprava území: HOCHTIEF CZ a. s.
Vodovod: SWIETELSKY stavební s. r. o.
Komunikace: Ekostavby Brno, a. s.
Kanalizace: Štambacher s. r. o.
Veřejné osvětlení: Peter Havelka

Vinařská ulička Pod Starou Horou - Opilé sklepy