Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012

 • Vyhlášení výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vinných sklepů Františka Lotrinského, a.s.

  Vinné sklepy Františka Lotrinského, a. s. (Foto © 2012 František Kobsa)Vinné sklepy Františka Lotrinské- ho, a.s. Velké Pavlovice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pra- covního místa „Ředitel – provozní manager“. Hledáme kreativního a odpovědného pracovníka pro zajiš- tění provozu vinných sklepů a sou- visející administrativu, aktivní vyhledávání a vytváření podmí- nek pro vinařské akce. Bližší informace ve věci výběrového řízení naleznete po kliknutí ZDE.
  více
 • Devatenáctý štěpánský memoriál vyhráli Romanovci

  Vítězný tým Romanovci z Brna (Foto © 2012 Jiří Otřel)Svátek sv. Štěpána je ve Velkých Pavlovicích bez jediného roku již dvacet let zasvěcen sportu, turnaji v sálové kopané. Ve sportovní hale při ZŠ a gymnáziu se tak i letos, dne 26. prosince 2012, uskutečnil fotbalový Memoriál Vladislava Trsťana v malé kopané, jako vzpomínka na vynikajícího fotbalistu a výborného kamaráda, který předčasně opustil nejen zelený pažit mezi dvěma brankami, ale i své přátele, rodinu, tento svět... Letošního 19. ročníku se zúčastnilo 16 mužstev ve 4 skupinách. Zvítězili brněnští Romanovci, druhou příčku vybojovaly velkopavlovické Padělky, bronz BOCA tým...

  více
 • TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA v roce 2013 už potřinácté

  Tříkrálová sbírka roku 2012 (Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber)Vážení občané! Ve dnech 4. až 6. ledna 2013 se uskuteční v celé České republice již potřinácté tradiční charitativní Tříkrálová sbírka. Malí koledníci, v doprovodu dospělé zodpovědné osoby, budou chodit i ve Velkých Pavlovicích dům od domu, zpívat koledy a vybírat do zapečetěných pokladniček vámi darované finanční příspěvky. Ty budou poté odevzdány na dobročinné účely. Předem vám všem za tyto dary a za vlídné přijetí koledníků velmi děkujeme!

  více
 • Svatoštěpánské koledování dětí a mladých muzikantů

  Svatoštěpánská mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích (Foto © 2012 Karolína Bártová)Třetí den vánočních svátků, svá- tek sv. Štěpána, pojali velkopav- lovičtí v místním kostele Nanebe- vzetí Panny Marie hudebně. Dopo- lední mše svatá se zde již tradičně uskutečnila v režii mladých muzi- kantů a zpěváčků Základní umělec- ké školy ve Velkých Pavlovicích. Vystoupila zde mládežnická dechová kapela pod vedením MgA. Zbyňka Bílka a dívčí pě- vecký sbor paní Květoslavy Jarošové a Mileny Karberové...

  více
 • Vzpomínkový večer DH Starohorka * videoreportáž 4. část

  Parta veselých muzikantů a kamarádů, která v duchu lidové noty rozdávala radost a potěšení, čítala za dobu působení dechové hudby v letech 1972 až 1992 několik desítek muzikantů. Každý člen, který ve Starohorce působil, má svůj podíl na jejím výkonu a na jejím úspěchu! Všichni, kteří měli tu čest prožít zlomek svého obyčejného žití ve spojení se Starohorkou, je jedno v jaké době a jak dlouho, se zapsali na stránky knihy hudebních tradic. Poděkování za to patří všem!
  více
 • Jaké bylo předvánoční odpoledne v knihovně * videoreportáž

  Poslední letošní akcí v Městské knihovně Velké Pavlovice bylo předvánoční odpoledne pro děti, které přišly ozdobit knihovnu barevným papírovým vánočním řetězem. Třem desítkám školáčků i předškoláčků zdatně pomáhali také dospělí. Ať už to byli maminky, babičky nebo tatínkové. Děti měly velkou radost nejenom z barevného řetězu, který postupně rostl do stále větší a větší délky. Viditelně si užívaly také objektivu fotoaparátu a hledáčku kamery.
  více
 • Předvánoční zabíjačka * videoreportáž

  Až k sousedům se nesla pára z vřících kotlů, vůně masa, česneku a majoránky. Vesnická zabijačka, to byl gastronomický rituál, který nechyběl snad v žádné domácnosti. Na první ovárek se všichni třásli nedočkavostí. Parta štamgastů z restaurace Vinium nejen pro svoje potěšení ale i pro potěšení a chuť svých spoluobčanů již dlouhá léta evokuje ve Velkých Pavlovicích domácí zabíjačku. Atmosféru současné zabíjačky i nějaká ta slovíčka z úst mistrů ostrých nožů zachytila i naše kamera.
  více
 • Ondra si vystřílel živého kapra na štědrovečerní večeři!

  Ondra Bank si vystřílel živého kapra na štědrovečerní večeři!Čtvrteční odpoledne, dne 20. pro- since 2012, bylo na Základní škole ve Velkých Pavlovicích ve znamení Vánočního turnaje ve střelbě ze vzduchovky. Utkalo se družstvo členů střeleckého kroužku při ZŠ a družstvo mladých hasičů. Bojo- valo se nejen o krásný pohár pro vítězné družstvo, ale také o netradiční odměnu pro vítěze jednotlivců. Vyhrál Ondra Bank a přinesl mamince domů pěknou nadílku, živého kapra na vánoční večeři!
  více
 • Přiletěla sýkořička, na nové krmítko...

  Sýkorka na krmítku z Ekocentra Trkmanka (Foto © 2012 Karolína Bártová)Je krásné, když se dílko podaří! A je také třeba se i o sebemenší radost podělit... Jsou to necelé dva týdny, kdy uspořádalo velkopavlo- vické Ekocentrum Trkmanka tvůrčí dílnu – výrobu krmítek pro ptáčky. Děti si společně s rodiči vyrobily krásná krmítka a přinesly si je s návodem co ptáčkům dávat a také co nedávat, domů. Jedno z těchto krmítek našlo své místečko i na našem okně. Dlouho jsme čekali, až si jej ptáčci najdou a až je budeme moci pozorovat. A dočkali jsme se, sýkořička přiletěla!
  více
 • Kdo vyrobil NEJDELŠÍ VÁNOČNÍ ŘETĚZ? My, děti z knihovny!

  Děti vyrobily v knihovně 261 metrů dlouhý řetěz (Foto © 2012 Karolína Bártová)Věřte, nevěřte, měřte a dopočítáte se rovných 261 metrů! Nápad vy- zdobit si knihovnu barevným pa- pírovým řetězem se zrodil v hlavě paní knihovnice už začátkem září a ani ve snu ji nenapadlo, jak bá- ječně tato předvánoční akce, uspořádaná co by zkrácení dlouhého čekání na Ježíškovu nadílku, výborně dopadne. Lepilo se ve dvou etapách. Nejprve se do tvoření pustily děti ve školce, poté i děti v samotné knihovně...
  více
 • Víte co se zahrádkou v lednu?

  Nechat ji spát nebo už pomalu při- pravovat na nové vegetační obdo- bí? Rady, návody, nápady i dobré tipy a vychytávky zkušených zah- rádkářů a sadařů najdete ve třetí zprávě Zahrádkářského okénka na měsíc leden 2013. Budete-li mít v čase vánočního shonu čas a chuť studovat, můžete si zprávu otevřít po kliknutí ZDE. Zároveň Vám všem přeje Český zahrádkářský svaz Velké Pavlovice krásné vánoční svátky a úspěšný nový rok 2013!

  více
 • Vánoční diskotéka na ZŠ

  Jak jinak, než vesele se žáci prvního i druhého stupně základní školy rozloučili s rokem 2012. Celé loučení bylo v režii současných žáků devátých ročníků, kteří si připravili zábavný program. Úvodem to bylo vystoupení AQUABEL v podání hochů, potom humorné vystoupení dívek na známou píseň "Pozri, čo pre těba mám". V pořadu se objevila řada soutěží  a oblíbených písniček.
  více
 • Změna otevírací doby v knihovně a TIC

  Městská knihovna a turistické informační centrum upozorňují na změnu otevírací doby v období vánočních svátků: 27. a 28. 12. bude otevřeno od 7.30 do 16.00 hod. a 31. 12. bude zavřeno.

  více
 • Předprodej vstupenek na Krojový ples zahájen!

  Velkopavlovická chasa Vás srdečně zve v sobotu, 5. ledna 2013 v 19.30 hod. na Krojový ples. K tanci a poslechu hraje dechová hudba Zlaťulka. Ples bude zahájen vystoupením dětského souboru Sadováček a předtančením České besedy. Vstupné 80,- Kč, předprodej vstupenek na Turistickém informačním centru ve Velkých Pavlovicích (budova knihovny, Hlavní 9), tel.: 519 428 149.
  více
 • Výstavba bytů pro seniory * videoreportáž

  Projekt výstavby bytů pro seniory je jeden z nejkrásnějších projektů, které město v letošním roce zahájilo a dokončí v příštím roce. Je to jeden z prvních takových našich programů v péči o seniory, kdy chceme našim seniorům nabídnout krásné a pohodlné bydlení ve velmi pěkné lokalitě. Tyto byty by měly poskytnout příjemné prostředí pro život starší generace.

  více
 • Vánoční besídka ZUŠ

  V úterý 18. prosince 2012 se v podvečerním čase konala ve výstavním sále radnice vánoční besídka žáků Liselotty a Václava Stehlíkových. V programu vystoupila téměř třicítka mladých umělců, kteří hráli pro potěšení svých rodičů, prarodičů a přátel školy. V programu byly skladby vážné i veselé, lidové písničky, ale také koledy přinášející slavnostní vánoční atmosféru.

  více
 • Kalendář svozu odpadů pro rok 2013

  Městský úřad oznamuje občanům, že místní poplatky za svoz komunálního odpadu, za psy, nájmy za pozemky a hroby se budou vybírat od pondělí 14. ledna do 15. února 2013. Město Velké Pavlovice a Hantály a. s. nabízí k dispozici občanům Velkých Pavlovic kalendář svozu odpadů pro rok 2013. Kalendář svozu odpadů ke stažení ve formátu PDF ZDE.

  více
 • Vzpomínkový večer DH Starohorka * videoreportáž 3. část

  Zakládajícími členy DH Starohorky byli umělecký vedoucí František Jaroš, kapelník Cyril Veverka, jeho bratři Petr, Tomáš a Václav, Miloš Paštika a Jan Herzán. Jak léta plynula, střídali se v řadách kapelníci, muzikanti i zpěváci. Ve šlépějích pana Františka Jaroše pokračoval pan František Marek a pan Lubomír Pilka. Po Cyrilu Veverkovi převzal v roce 1982 kapelnictví Miloš Paštika.

  více
 • Můžeme v knihovně předstihnout mateřskou školku?

  Městská knihovna Velké Pavlovice zve děti na pátek, 21. prosince od 15 hodin na předvánoční odpoledne s koledami a koláčky. Na setkání se pokusíme slepit z barevného papíru co nejdelší vánoční řetěz pro výzdobu knihovny. Těšíme se na děti, které si přijdou do knihovny zpestřit prázdniny a zkrátit předvánoční čekání.

  více
 • VÁNOČNÍ JARMARK objektivem pana Radomíra Zapletala

  Vánoční jarmark u radnice 2012 (Foto © 2012 Radomír Zapletal)Vánoční jarmark o třetí neděli adventní je minulostí, čeká nás již jen poslední, čtvrtá nebo chcete-li zlatá neděle a Štědrý den bude tu. Nejvíce se určitě těší děti a snaží se zkrátit dlouhou nekonečnou chvíli všelijakými způsoby. Vy dos- pělí si můžete čekání zpříjemnit prohlížením obrovské spousty fotografií, které se nám urodily na webu města po Vánočním jarmarku u radnice. Další nádhernou troškou do mlýna nám přispěl i pan Radomír Zapletal, kterému velmi děkujeme!
  více