Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2006

 • Druhý svátek vánoční - Sv. Štěpán

  Velkopavlovičtí stárci na ŠtěpánaMezi letité vánoční tradice ve Velkých Pavlovicích patří i účast chasy na slavnostní bohoslužbě o Sv. Štěpánu na druhý svátek vánoční. Ne jinak tomu bylo i letos. V místním kostele jste tam mohli dnes potkat mladé chlapce v zimních velkopavlovických krojích.
  více
 • Vítězem Memoriálu Vl.Trsťana B-52

  Vítězem XIII. ročníku tradičního Memoriálu Vl. Trsťana v sálové kopané se překvapivě stalo mužstvo B-52, které ve finále tohoto turnaje zdalo mužstvo Restaurace u Kolíka v poměru 4 : 2. Střelecky se zaskvěl Tomáš Krůza, autor tří branek vítězů ve finále. 
  více
 • Mše na Boží hod vánoční

  Mše na Boží hod vánočníSlavnostní mši na Boží hod vánoční sloužil ve zcela zaplněném kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích P. Mgr. P. Papoušek. Vánoční bohoslužby pokračují zítra na Sv. Štěpána, dále pak na Silvestra a na Nový rok.
  více
 • Jesličky ve velkopavlovickém kostele

  Jesličky v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých PavlovicíchPro potěšení všech dětí a pohlazení po duši dospělých jsou i letos ve velkopavlovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie k vidění rozzářené jesličky s Ježíškem, Pannou Marií, Sv. Josefem a vším, co k Betlému patří. Nechybí ani tolik oblíbená pohyblivá soška malého černouška.
  více
 • Vánoční přání

  Radnice - foto Jana ValouškováVšem návštěvníkům našich stránek přejeme příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný start do nového roku 2007!
  více
 • Schůze zastupitelstva

  Starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka svolává v pořadí II. zasedání Zastupitelstva Města Velké Pavlovice, které se bude konat 21. 12. 2006 v 17.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu.
  více
 • Vánoční nálada zavládla před radnicí

  Malí koledníciVůně vánočního cukroví, svařeného vína, medových perníčků, zvědavá světélka v dětských očích, rozzářený strom, nostalgické koledy a příjemná vánoční nálada - to vše bylo dnes k mání na náměstí pod okny velkopavlovické radnice. V neděli 17. prosince 2006 zde proběhlo tradiční koledování u vánočního stromu spojené s jarmarkem lidových řemesel se vším, co k Vánocům patří. Úvodního slova před začátekem hlavního programu se ujal starosta města Ing. Pavel Procházka, který popřál všem spoluobčanům krásné prožití vánočních svátků a šťastný start do nového roku 2007.
  více
 • Děti ze ZUŠ koledovaly v Bořeticích

  Vánoční jarmark v BořeticíchVčera odpoledne (16. prosince 2006) se konal v sousedních Bořeticích vánoční jarmark, kde se svým pásmem koled vystoupily i děti ze ZUŠ Velké Pavlovice. Koledování se jim moc povedlo a sklidily velký úspěch. Dnes si můžete jejich vystoupení vychutnant na jarmarku u vánočního stromu před naší radnicí. Děti i všichni pořadatelé vás srdečně zvou!

  více
 • Vernisáž výstavy "Obrazy zo Záhoria"

  Ze slavnostní vernisážeV sobotní odpoledne, dne 16. prosince 2006, proběhla ve výstavním sále velkopavlovické radnice slavnostní vernisáž výstavy slovenských umělců Štefana Ortha a Jozefa Chreny s názvem "Obrazy zo Záhoria". Úvodním slovem vernisáž zahájil starosta města Ing. Pavel Procházka. Dále pak výstavou provedl kurátor Dr. Štefan Zajíček, ředitel Záhorské galérie v Senici.

  více
 • Nezapomeňte na vánoční jarmark

  V neděli 17. prosince se na náměstí před radnicí uskuteční vánoční jarmark. Svou účast přislíbilo více než 15 prodejců vánočního a dárkového zboží, chybět nebude ani tradiční občerstvení. Součástí jarmarku bude bohatý kulturní program.
  více
 • Velkopavlovický zpravodaj

  Právě vyšlo nové číslo Velkopavlovického zpravodaje - prosinec 2006. Ke stažení ve formátu PDF jej najdete ZDE.
  více
 • Zprávy z Městské knihovny

  Městská knihovna Velké Pavlovice upozorňuje své čtenáře na omezení půjčovací doby v následujících vánočních termínech: úterý 19. prosince 2006 otevřeno do 16.30 hod., pátek 22. prosince 2006 otevřeno do 11.00 hod., pátek 29. prosince 2006 otevřeno do 11.00 hod. Máte-li zájem o seznam knižních novinek, zakoupených během měsíce prosince, klikněte ZDE.
  více
 • Odborné poradenství pro vinaře

  Městský úřad Velké Pavlovice oznamuje občanům, že Ing. Pavel Veverka bude poskytovat v zasedací místnosti MěÚ odborné poradenství při vyplňování formulářů "Prohlášení o sklizni a o produkci vinných hroznů" pro Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Oblekovice. Poradenství bude probíhat ve středu 13. prosince 2006 v době od 15.00 do 18.00 hodin.
  více
 • Vítězství v AZ - kvízu

  V neděli 10. prosince 2006 ve velkém finále soutěže AZ - kvíz Junior zazářila a suveréně zvítězila studentka Gymnázia Velké Pavlovice Kateřina Horáčková z Rakvic. Katce k velkému úspěchu blahopřejme!
  více
 • Parčík u zastávky

  Parčík (3)_M_120.jpgV mimořádně teplém a příznivém počasí letošního podzimu velmi pěkně vzešel zasetý trávník v novém parku.
  více
 • Městem chodil Mikuláš

  V úterý večer potěšil mnoho dětí Mikuláš, andělé a čert.
  více
 • Kácení stromů v lesíku zahájeno

  Těžební firma zahájila kácení druhé části topolového lesíka. Plocha bude po rekultivaci znovu vysazena okrasnými dřevinami.
  více
 • Chodník k zastávce dokončen

  Pracovníci technických služeb města dokončili práce na generální rekonstrukci cesty k zastávce ČD.

  více
 • Nové stromy

  V katastru města bylo v měsíci listopadu vysazeno několik desítek okrasných stromů, které v budoucnu ozdobí a zkvalitní naše životní prostředí.
  více
 • II. ročník SALONU ČERVENÝCH VÍN byl úspěšný

  Etiketa vítězného vzorku vína - Vinařství Vladimír Tetur, Cabernet Sauvignon, 2003Ve dnech 24. a 25. listopadu 2006 proběhl ve Velkých Pavlovicích již II. ročník mezinárodní festivalu vín s názvem SALON ČERVENÝCH VÍN. Pátek 24. 11. 2006 patřil především odborné veřejnosti, distributorům, gastronomii a setkání vinařů. V sobotu 25. 11. 2006 se sokolovna, plná výtečných červených vín, otevřela široké veřejnosti. Po oba dva zpříjemňovala atmosféru všem přítomným milovníkům vína cimbálová muzika a zpěv lidových písniček. Dle obrovské návštěvnosti, spokojenosti ochutnávajících a dobré nálady, pokládáme druhý ročník Salonu za velmi úspěšný.

  více