Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatoštěpánské koledování dětí a mladých muzikantů

Třetí den vánočních svátků, svátek sv. Štěpána, pojali velkopavlovičtí v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie hudebně. Dopolední mše svatá se zde již tradičně uskutečnila v režii mladých muzikantů a zpěváčků Základní umělecké školy ve Velkých Pavlovicích. Vystoupila zde mládežnická dechová kapela pod vedením MgA. Zbyňka Bílka a dívčí pěvecký sbor paní Květoslavy Jarošové a Mileny Karberové.

Děti během celé mše zahrály a zazpívaly několik krásných staročeských koled, za které sklidily nejen zasloužený potlesk zcela zaplněného kostela a také velkou pochvalu pana faráře ThLic. Marka Kardaczyńskeho.

Otec děti hned v úvodu mše srdečně přivítal, během samotného kázání neopomněl několikrát připomenout jejich přítomnost a v závěru všem za nádherné muzicírování, dětem i dospělým vedoucím souborů, velmi poděkoval. Jako odměnu každý dostal sladkou čokoládu, vlídný milý úsměv pana faráře a také několikrát zopakovaná slova uznání a vřelých upřímných díků. Děti si pak mohly ještě prohlédnout krásný Betlémek a třeba si i za úklonu malého černouška hodit minci do jeho zlaté mističky.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze Svatoštěpánské mše svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie
ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

26-12-2012-BK