Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kdo vyrobil NEJDELŠÍ VÁNOČNÍ ŘETĚZ? My, děti z knihovny!

Věřte, nevěřte, měřte a dopočítáte se rovných 261 metrů! Nápad vyzdobit si knihovnu barevným papírovým řetězem se zrodil v hlavě paní knihovnice už začátkem září a ani ve snu ji nenapadlo, jak báječně tato předvánoční akce, uspořádaná co by zkrácení dlouhého čekání na Ježíškovu nadílku, výborně dopadne. Lepilo se ve dvou etapách. Nejprve se do tvoření pustily děti ve školce, poté i děti v samotné knihovně.

Lepení, lepení, i školkové, nejen knihovní...

Nejmenší děti navštěvující mateřinku vyráběly řetěz přímo ve školce a za pomoci paní učitelek odevzdaly už začátkem tohoto týdne dlouhých 84 metrů řetězu. Tím byla k překvapení kolemjdoucích vyzdobena knihovna z venku.

Na pátek 21. prosince 2012 byla připravena hlavní část tvoření. Po třetí hodině odpolední se do knihovny začaly pomalu scházet děti. Nejprve to sice s účastí vypadalo bledě, ale najednou se vyrojily dětičky v takové síle, že jim byla knihovna v mžiku malá. Nakonec se mezi proužky barevného papíru, špalíčky lepidla a hotovými řetězy proplétalo třicet, možná i více, dětí a jejich rodičů.

Sladké občerstvení smlsly než bys řekl švec a posíleni, s nepopsatelným elánem, vyrobily a rozvěsily po celé knihovně dalších 177 metrů řetězu. Vězte, nezbyl ani jeden jediný předem nastříhaný proužek. Veškerý materiál padl – na 261 metrů rekordně dlouhý papírový vánoční řetěz.  Děti měly z tvoření a výzdoby ohromnou radost, což přímo sálá z přiložených fotografií, jen se podívejte!

Krtek za skřítka! Kdo nečte, nevyhraje...

V rámci tvoření vánočního řetězu přišlo na řadu také předání cen výhercům soutěže v PÁTRÁNÍ PO KNIHOVNÍCH SKŘÍTCÍCH. Tito papíroví skřítci byli ukryti ve dvou dětských knihách. Malí čtenáři je měli možnost během celého prosince hledat. A hledání to nebylo vůbec jednoduché a nahodilé. Skřítka nebylo možné z knížky vytřepat, ani postřehnout pouhým zběžným prolistováním. Knihu bylo prostě a jasně nezbytné stránku po stránce poctivě přečíst.

To se podařilo dvěma hochům, Matýskovi Prokešovi ze 3.A a Ondráškovi Bankovi ze 4.A. Jako odměnu dostali kluci Krtkův dort, který jim vlastnoručně upekla paní knihovnice Dana Růžičková. Kluci jenom zářili a určitě se těšili, jak se doma o zaslouženou odměnu rozdělí a jak si sladce smlsnou.

Předvánoční akce v knihovně dopadla na výbornou, třikrát podtrženou! Děti byly šťastné, nadšené a měly očividně ohromnou radost z tvoření i hotového dílka. Přejeme jim, aby jim dobrá nálada vydržela!

 

Všem, nejen dětem, přejeme krásné Vánoce!

 

Karolína Bártová

 

PS: Děkujeme velmi paní Drbolové za krásné a vynikající vánoční cukroví z vlastní kuchyně! Dětem moc chutnalo.


 

Fotogalerie I. * Rekordní papírový vánoční řetěz - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Rekordní papírový vánoční řetěz - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

21-12-2012-BK