Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jaké bylo předvánoční odpoledne v knihovně * videoreportáž


Poslední letošní akcí v Městské knihovně Velké Pavlovice bylo předvánoční odpoledne pro děti, které přišly ozdobit knihovnu barevným papírovým vánočním řetězem. Třem desítkám školáčků i předškoláčků zdatně pomáhali také dospělí. Ať už to byli maminky, babičky nebo tatínkové.

Děti měly velkou radost nejenom z barevného řetězu, který postupně rostl do stále větší a větší délky. Viditelně si užívaly také objektivu fotoaparátu a hledáčku kamery. Takže na kameru i zazpívaly a popovídaly o svých pocitech z veselého odpoledne v knihovně. Všichni přítomní také zatleskali Matěji Prokešovi a Ondrovi Bankovi, kteří si přišli pro zasloužený Krtkův dort za soutěž „Najdi knihovního skřítka“. Každý z kluků skřítka našel a snad si na svém dortu pochutnají.

Děti v knihovně také v plné míře projevily zdravou soutěživost, protože vydržely u stolu s lepidly do posledního barevného proužku, pomáhaly knihovnici řetěz zavěsit a upřímně se radovaly, když v závěru změřila, že celková délka řetězu, který zdobí vnitřní prostory knihovny, představuje neuvěřitelných 177 metrů. Znovu je potřeba také poděkovat dětem a pochopitelně především paním učitelkách v Mateřské školy Velké Pavlovice, které pro knihovnu vytvořily barevný řetěz dlouhý 84 metry zdobící nyní vnějšek budovy. Vánoční řetěz městské knihovny má tedy celkem 261 metr.

A vyjádření knihovnice na závěr vydařené akce?
„Doufáme, že každé barevné očko vánočního řetězu v sobě schovává zdraví, radost a pohodu pro všechny naše čtenáře, návštěvníky, spolupracovníky a příznivce.“

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


Předvánoční odpoledne v knihovně
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

23-12-2012 PV