Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008

 • Silvestrovská noc se psům nelíbí

  Blíží se Silvestr a s ním i bujaré oslavy příchodu nového roku, které často špatně snášejí naši čtyřnozí miláčci. Právě tato noc spojená s ohňostrojem a výbuchy petard je pro spoustu psů značně stresující. Nezapomeňte proto o silvestrovské noci své pejsky řádně zabezpečit, aby jste předešli jejich útěku a možné ztrátě. Další možností je uklidňující lék, který si můžete zakoupit ve veterinární ordinaci a který vašemu pejskovi určitě neublíží.
  více
 • Za popelnice si připlatíme

  Městský úřad oznamuje občanům, že od pondělí 5. ledna bude zahájen výběr poplatků za popelnice, psy, nájmy za pozemky a hroby. Sazba poplatku za popelnice se zvyšuje na 450,- Kč za osobu. Osvobozeny od poplatku, na základě čestného prohlášení, které je k dispozici na MěÚ, jsou osoby, které se dlouhodobě zdržují mimo území ČR a osoby, které se dlouhodobě nachází v ústavní péči. Více početné domácnosti mají úlevu v tom, že poplatek na každé třetí a další dítě ve věku do 18 let činí 100,- Kč
  více
 • Velkopavlovičtí hasiči měli náročný měsíc

  Velkopavlovičtí hasiči vyjížděli k dnešnímu dni v prosinci k sedmi událostem. Vždy se jednalo o požáry. Jeden z největších požárů v posledních letech ve Velkých Pavlovicích „pohltil“ halu v trati „Bojanovska“. Tato hala shořela i s uskladněným materiálem téměř kompletně. Při posledním zásahu (29.12.2008) bylo nutné prolít hořící kontejner u hřbitova.

   

  více
 • Dětem bez domova jste přispěli již přes 10 tisíc korun

  Ilustrační foto, K. BártováV pokladničce umístěné pod vánočním stromem u radnice se díky Vaší štědrosti sešlo k dnešnímu datu 28. prosince 2008 již 10.375,- Kč a 150,- Sk. Už nyní je to více než loňská částka celková, jež činila 10.175,- Kč. Za veškeré dosavadní finanční dary Vám srdečně děkujeme a současně připomínáme, že můžete přispívat i nadále a to až do neděle 4. ledna 2009. Výtěžek sbírky bude věnován na charitativní konto dětem bez domova a rodičů.

  více
 • KEPÁK TEAM se stal vítězem jubilejního patnáctého Memoriálu Vladislava Trsťana

  Ilustrační fotoO sv. Štěpánu proběhl pro naše město již neodmyslitelný turnaj v malé kopané – Memoriál Vladislava Trsťana. Pro letošní jubilejní XV. ročník se přihlásilo k vánočnímu fotbalovému klání celkem 14 mužstev, která byla rozlosována do čtyř skupin. Zlato si pro rok 2008 odnesl Kepák Team, stříbro B – 52, bronz Sadová a nešťastnou bramborovou medailí bylo odekorováno mužstvo Trsťani…
  více
 • Svatoštěpánskou mši rozezněly tóny něžných koled

  Je již tradicí, že Svatoštěpánskou mši v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích doprovází hudbou a zpěvem mladí muzikanti a zpěvačky z místní Základní umělecké školy. Pedagogové Květoslava Jarošová, Milena Karberová a Zbyněk Bílek s nimi připravili nádherné a dojímavé pásmo koled a vánočních písní. Tu nejkrásnější a současně i nejstarší dochovanou - Narodil se Kristus Pán, si na závěr slavnostní mše společně zazpívali všichni návštěvníci vánočně vyzdobeného kostela.
  více
 • Vánoční sbírka na konto dětí bez domova pokračuje ...

  V rámci nedělního Vánočního jarmarku u radnice ve Velkých Pavlovicích byla zahájena každoroční charitativní sbírka, jejíž výtěžek bude věnován opuštěným dětem bez rodičů a domova. Jen za první den sbírky se v pokladničce sešlo 8.257,- Kč. Do kasičky umístěné pod vánočním stromem na Nám. 9. května můžete přispívat až do neděle 4. ledna 2009. Předem Vám za děti upřímně děkujeme!
  více
 • Rotary klub naděloval ve Velkém Dvoře u Pohořelic

  Členové Rotary klubu J. Benda a Z. Karber předali v Domě na půli cesty ve Velkém Dvoře u Pohořelic dárky od Ježíška. Počítač s připojením na internet a tiskárnou a šest jízdních kol usnadní a zpříjemní život obyvatelům tohoto zařízení, jež je zřízeno pro mladé lidi s nelehkým osudem z dětských domovů, kteří dovrší 18 let a musí se začít stavět na vlastní nohy...
  více
 • TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2009 začíná již dnes ...

  Vážení občané, od dnešního dne pátku 2. ledna 2009 až do neděle 4. ledna 2009 bude probíhat již devátým rokem tradiční Tříkrálová sbírka. U Vašich dveří se objeví tříkráloví koledníci, kteří budou v doprovodu dospělé osoby a za zpěvu koled vybírat do pokladniček finanční dary pro tuto sbírku pořádanou Českou katolickou charitou. Koledníci Vám předem děkují za vlídné přijetí!
  více
 • Pour Féliciter 2009

  Vážení návštěvníci oficiálních stránek města Velké Pavlovice, chtěli bychom Vám touto cestou popřát krásné Vánoce a úspěšný start do nového roku 2009!


  Ať Vás štěstí a pohoda Vánoc provází po celý nový rok ...

  více
 • Vánoční jarmark ladil po celý den na nostalgickou melodii

  Vůně skořice, svařeného vína, tóny koled, stovky zářících světýlek, vánoční strom, zpěv… Přesně tak to dnes vypadalo po celý den na tradičním Vánočním jarmarku u radnice ve Velkých Pavlovicích. Součástí akce je i sbírka pod vánočním stromem na pomoc opuštěným a postiženým dětem. Jen za první den bylo do pokladničky vloženo 8.257,-Kč.
  více
 • V Ježíškově dílně je napilno

  O poslední neděli adventní, pouhé čtyři dny před Štědrým dnem, můžeme toto konstatování po dopoledni stráveném před radnicí ve Velkých Pavlovicích s jistotou potvrdit. Studnice dětských přání je bezedná – dopisy putující do Ježíškových rukou hýří vždy neuvěřitelnou fantazií. A pokud jich vzhůru k nebi stoupá společně několik stovek, nemají to tam nahoře skutečně jednoduché. Po dnešní neděli o tom ví Ježíšek své …
  více
 • Nové knihy

  S dárky pod stromeček nezůstala pozadu ani Městská knihovna Velké Pavlovice. Pro své čtenáře zařadila 18. prosince do svého knižního fondu dalších 19 svazků nových knih. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se již těší na váš zájem!
  více
 • Ve školce byl Ježíšek!

  A nejen že byl, ale snad se tu i překlopil! Tolik dárků a hraček mnozí z nás kromě hračkářství pohromadě jaktěživ neviděli! Nadílka a rozdělování dárků bylo však pomyslnou třešničkou na dortu celého krásného vánočního dopoledne, které se dnes ve středu 17. prosince 2008 odehrálo ve školce...
  více
 • Důležité upozornění - mimořádný svoz odpadu

  Vážení občané, rádi bychom Vás upozornili na změnu svozu domovního odpadu. Mimořádný svozový plán na prosince 2008 - svoz ve Velkých Pavlovicích bude ve dnech 19. a 20. 12. 2008 (pátek a sobota).
  více
 • Smlouva s fimrou Berendsen podepsána

  Jednatelé firmy Berendsen se starostou města

  V úterý 15.prosince 2008 byla podepsána kupní smlouva o prodeji pozemků mezi Městem Velké Pavlovice a dánskou textilní firmou Berendsen. Firma dodává pracovní oděvy v několika zemích světa a zároveň zajišťuje jejich servis, tj. praní a čištění pro své zákazníky. Celková výše investic do Velkých Pavlovic by v průběhu příštího roku měla dosáhnout až 100 milionů Kč.  
  více
 • Náměstí se připravuje na nedělní jarmark

  V těchto dnech budují zaměstnanci Služeb města na náměstí u radnice tržiště se stánky, které se v neděli 21. prosince zaplní rukodělným zbožím, vánočními ozdobami, dekoracemi a laskominami. Kromě stánků zde postavili i kryté pódium na kterém bude probíhat kulturní program. 
  více
 • Právě vychází nový Velkopavlovický zpravodaj VI/2008

  Za několik málo dnů najdou občané Velkých Pavlovic ve svých poštovních schránkách nové, v letošním roce již poslední vydání Velkopavlovického zpravodaje. Celý Zpravodaj si můžete stáhnout i na našich webových stránkách. Fotogalerie na barevném přebalu je tentokrát věnována výstavbě a rekonstrukcím ve městě a také vinařským akcím. Obálka ke stažení ve formátu PDF ZDE, černobílá obsahová část ke stažení ve formátu PDF ZDE. Redakce Zpravodaje přeje všem příjemné adventní a také vánoční počtení!
  více
 • Ročník 1958 oslavil životní jubileum

  Setkání padesátníků 2008Při příležitosti životního jubilea se sešel na radnici města ročník 1958. Ve Velkých Pavlovicích žije v současné době 33 občanů s trvalým pobytem v našem městě a tímto rokem narození.  

  více
 • Na ulici Hodonínská budou mít plyn

  Po dlouhých letech čekání se plynové přípojky dočkají i obyvatelé tzv. dvojdomků na ulici Hodonínská. Poslední domy, které dosud nebyly plynofikovány se tak konečně dočkají standartu, který byl pro ostatní obyvatele ve městě normální. 
  více