Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007

 • Na Silvestra nezapomeňte ani na své pejsky

  Blíží se Silvestr a s ním i bujaré oslavy příchodu nového roku, na které často doplácí naši čtyřnozí miláčkové. Právě tato noc spojená s ohňostrojem a výbuchy petard je pro spoustu psů značně stresující. Nezapomeňte proto o silvestrovské noci své pejsky řádně zabezpečit, aby jste předešli jejich útěku a možné ztrátě. Další možností je uklidňující lék, který si můžete zakoupit ve veterinární ordinaci a který vašemu pejskovi určitě neublíží.
  více
 • Tóny varhan, zpěvy žalmů ... taková byla Svatoštěpánská

  Na Štěpána, o druhém svátku vánočním, byla ve velkopavlovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužena mše svatá, jež byla při této příležitosti obětovaná za všechny místní chlapce, kteří přišli do vánočního kostela v krojích. Mši svatou koledami tradičně doprovodila chlapecká dechovka ZUŠ pod vedením MgA. Z. Bílka a dívčí pěvecký sbor paní učitelky K. Jarošové. Na varhany hrála po všechny tři slavnostní vánoční dny ředitelka ZUŠ M. Karberová. Žalm "Do tvých rukou Pane svěřuji ducha svého" zazpívali společně paní S. Bílková a pan V. Veverka. Pan farář poděkoval dětem za zkrášlení mše svaté a předal jim před zraky dojatých farníků sladkou odměnu.
  více
 • Farní zahrada ožila o Božím hodě Betlémem

  Na Boží hod vánoční uspořádali farníci z Velkých Pavlovic, Němčiček a Horních Bojanovic na farní zahradě ve Velkých Pavlovicích malé divadelní představení vyprávějící o narození Spasitele se živým Betlémem. A živý byl opravdu se vším všudy - většinou se při podobných divadelních kusech ukládá do jesliček v peřince zavinutá panenka - ne však u nás. Letos si Ježíška zahrálo skutečné malinkaté miminko ...
  více
 • Půlnoční mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie

  Štědrý den, pro mnohé nej- krásnější den celého roku, končívá tradičně Půlnoční mší svatou. Stejně tomu tak bylo i ve Velkých Pavlovicích - o "Půlnoční" se bezezbytku zaplnil kostel Nanebe- vzetí Panny Marie, kde mši svatou celebroval místní páter Mgr. Petr Papoušek. Kouzelnou a sváteční atmosféru štědrovečerní noci umocňovalo vystoupení žesťového kvintetu učitele ZUŠ MgA. Zbyňka Bílka, které si mohli příchozí vychutnat již před kostelem. Na samotné Půlnoční mši svaté dojímavě zazpíval Chrámový sbor Kutnohorskou mši vánoční z 18. století.
  více
 • Pour Féliciter 2oo8

  Vážení návštěvníci oficiálních stránek města Velké Pavlovice, chtěli bychom Vám touto cestou popřát krásné Vánoce a úspěšný start do nového roku 2008!

  Ať Vás štěstí a pohoda Vánoc provází po celý nový rok ...
  více
 • TIC naděluje sběratelům pod stromeček

  Turistické informační centrum ve Velkých Pavlovicích přináší všem sběratelům nejrůznějších propa- gačních předmětů bohatou nadílku pod vánoční stromeček. Najdete pod ním keramické zvonečky se znakem města, píšťalky na koženém pásku s nápisem Velké Pavlovice a nebo malý kapesní kalendářík pro rok 2008. Prodejní cena zvonku je 45,- Kč, píšťalky 25,- Kč a kalendářík je zdarma.
  více
 • Je libo svařené víno nebo vánoční punč?

  Pod zářícím vánočním stromem na autobusovém nádraží se před několika málo dny objevily dva dřevěné domky, u kterých se můžete zastavit a ochutnat něco dobrého pro zahřátí. Nabídka je více než bohatá - vybrat si můžete svařené víno, vánoční punč, grog, ale také tureckou kávu nebo čaj. Děti zajisté nepohrdnou sladkou horkou čokoládou. Dobrou chuť!
  více
 • Ze čtvrtka na pátek přestanou existovat hranice

  Hranice tak, jak je dnes známe, od noci ze čtvrtka na pátek přestanou existovat. Z přechodů zmizí nejen pevné závory, ale i policisté, kteří dosud mohou projíždějící zastavit a zkontrolovat. „Člověk by prostě neměl poznat, že už je v jiném státě". Přecházet mezi jednotlivými státy - členy schengenského prostoru, navíc půjde téměř kdekoliv. A jediný doklad, který je nutné mít, je občanský průkaz.

  více
 • Beseda s básníkem Oldřichem Damborským

  V pondělí 17. prosince se kvinta velkopavlovického gymnázia zúčastnila besedy s básníkem Oldřichem Damborským z Bořetic. Ten žákům vysvětlil, co podle něj poezie je, proč je pro život důležitá a přečetl jim několik svých básní. O tom , že jsou žáci schopni poezii vnímat přesvědčili všechny svým soustředěným nasloucháním básním i zasvěcenými dotazy.
  více
 • Letem světem myslivostí

  V neděli 16. prosince byla ve výstavním sále radnice otevřena expozice s názvem "Letem světem myslivostí". Na výstavě jste mohli, a do 20. prosince ještě můžete vidět nejen fotografie myslivců na honech, ale i zajímavé trofeje a úlovky "beze zbraně". Na fotografiích si tak můžete prohlédnout nejen zajíce nebo srnce, ale i sysla, vlhu nebo dudka. Přijměte naše srdečné pozvání!
  více
 • Povinná výměna řidičských průkazů

  Do 31. prosince 2007 musí být provedena výměna všech řidičských průkazů, které byly vydány v období od 1. 7. 1964 do 31. 12. 1993. Do konce roku 2007 je výměna bezplatná. Výměna která nebude provedena ve stanoveném termínu bude od 1. 1. 2008 zpoplatněna správním poplatkem 50 Kč. Pokud si o výměnu řidičského průkazu nezažádáte včas, může se stát, že někteří řidiči budou bez platného dokladu opravňujícího k řízení motorových vozidel, přestože řidičské oprávnění jim zůstane zachováno.
  více
 • Kam na pohotovost v příštím roce?

  LSPP_M_100.jpgV roce 2008 bude LSPP (pohotovost) při Městské nemocnici Hustopeče poskytována pouze pro dospělé, ve všední dny od 17.00 do 22.00 hod., v sobotu, v neděli a v době svátků od 8.00 do 20.00 hod. Ohledání zemřelých bude provádět LSPP Poliknika Břeclav. Služba LSPP je zpoplatněna regulačním poplatkem 90 Kč. LSPP pro děti bude poskytovat Nemocnice Břeclav.

  více
 • Změna otevírací doby v knihovně a TIC

  Knihovna_1_M_120.jpgMěstská knihovna a turistické informační centrum upozorňují na změnu otevírací doby v období vánočních svátků: 19. 12. bude otevřeno od 7.30 do 17.00, 20. 12. od 7.30 do 16.00, 21. 12. od 7.30 do 14.00, 27. 12. od 7.30 do 19.00, 28. 12. od 7.30 do 14.00 a 31. 12. bude zavřeno. V ostatní dny je pracovní doba nezměněna.
  více
 • Před radnicí zazářil vánoční strom i dětská očka štěstím ...

  Branami Vánočního jarmarku u radnice prošlo o třetí neděli adventní, dne 16. prosince 2007, několik stovek návštěvníků, jež se sem přišli příjemně předvánočně naladit, ale také si třeba i něco pěkného koupit, jen tak se projít, zazpívat si, uvolnit se, zpomalit … A nebo také svým finančním darem zpříjemnit chvíle u stromečku dětem z dětských domovů
  více
 • SPORT - výsledky VI. florbalového turnaje 16. 12. 2007

  V neděli dne 16. prosince 2007 sehrál florbalový team WORMS Velké Pavlovice dva zápasy VI. florbalového turnaje sezóny 2007-2008, které oba dva skončily pro WORMS vítězně! Mužstvo Orel Šibořice 1. FbC Aligators velkopavlovičtí hráči porazili 5:6, zápas s teamem FBC Thunders Velké Bílovice skončil opět vítězstvím se skórem 6:4.
  více
 • Další titul šampiona pro vinařství Baloun

  Vinařství Baloun sbírá jeden titul za druhým. Tentokrát získal titul šampiona v maďarské Šoproni, v pátém ročníku mezinárodní soutěže Víno Fem. Tato soutěž se od ostatních oldišuje tím, že vína v degustačních komisích hodnotí výhradně ženy. Ze čtrnácti vín od firmy Baloun jich třináct získalo medaili, titul šampiona si přivezl za letošní Veltlínské zelené pozdní sběr.
  více
 • Velkopavlovický zpravodaj

  V těchto dnech se občanům Velkých Pavlovic dostává do poštovních schránek nový Velkopavlovický zpravodaj V/2007. Máte-li chuť se do něj začíst hned, můžete si jej stáhnout ZDE (formát PDF) a současně si můžete prohlédnout i barevnou obálku s pozvánkou na vánoční jarmark u radnice ZDE (formát PDF).
  více
 • Přípravy na vánoční jarmark v plném proudu

  Vánoce se kvapem blíží a s nimi i tradiční zpívání u vánočního stromu a vánoční jarmark u radnice. Přípravy na tuto akci jsou v plném proudu. V současné době pracovníci Služeb města připravili podium a rozmístili před radnicí plno stánků, které vás budou v neděli lákat k zastavení i nakoupení tradičních vánočních výrobků.

  více
 • Novinka našeho TIC pro sběratele

  Turistické informační centrum Velké Pavlovice nabízí turistům, cykloturistům a samozřejmě i všem sběratelům turistické odznaky tzv. štítky na hole. Štítky jsou od 12. prosince v prodeji za 25,- Kč za 1 kus.
  více
 • Nové knihy

  Městská knihovna upozorňuje všechny své čtenáře, že dne 11. prosince zapsala do svého knižního fondu 19 svazků nových knih. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se těší na váš zájem a návštěvu.
  více