Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VOC vinice Velké Pavlovice, z.s.


Vína originální certifikace z Velkých Pavlovic…

Tradice pěstování révy vinné ve Velkých Pavlovicích je stará více jak 767 let. Vinařská obec známá zejména díky výrazným červeným odrůdám ve svých vinicích ukrývá i skvělá bílá vína. Spolek VOC vinice Velké Pavlovice, z.s. vznikl v roce 2019 za účelem vyrábět vína s označením vína originální certifikace a také v tuzemsku i v zahraničí podporovat, propagovat a informovat o pěstování révy vinné a o výrobě vína z vinic registrovaných ve velkopavlovické vinařské podoblasti a situovaných na katastrálním území obce Velké Pavlovice.

Spolek založilo 7 vinařství působících výhradně ve Velkých Pavlovicích. Vinařství Buchtovi, Rodinné vinařství Suský, Rodinné vinařství Krejčiřík, Vinařství Helena, Vinařství Mikulica, Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. a Víno Lubomír Zborovský. Následně se do spolku zapojil i pěstitel vín, společnost MANDLOŇ s.r.o. a Vinařství Turek & Šiška.

Mezi první významné akce, které zapsaný spolek VOC vinice organizoval, spadá obnovená výstava vín hodnotících pouze červená vína Promenáda červených vín, jedná se o jedinou výstavu červených vín v České republice. Dále spolek pořádá každoročně akci s názvem Putování vinicemi za víny VOC, která zahrnuje příjemnou procházku vinicemi spojenou s neomezenou degustací vín právě od členů spolku. Nově bude město Velké Pavlovice ve spolupráci se spolkem pořádat Velkopavlovický košt vín. Přihlášené vzorky, které budete moci na tomto koštu ochutnat, budou ze sklípků místních vinařů, jejichž živností není výroba vína, a právě v tom tkví kouzlo této akce.

Více informací o spolku VOC vinice Velké Pavlovice, z.s. najdete na internetových stránkách https://www.vocvelkepavlovice.cz/, případně na našich sociálních sítích Facebook a Instagram: https://www.facebook.com/vocvelkepavlovicehttps://www.instagram.com/voc_vinice_velke_pavlovice/

Kontakt:
VOC vinice Velké Pavlovice, z.s.
Nádražní 692/50, 691 06 Velké Pavlovice
IČO: 08157057

Předseda spolku VOC vinice Velké Pavlovice, z.s. 

Marek SUSKÝ

tel.: 723 286 832
e-mail: vocvinicevp@seznam.cz 
web: www.vocvelkepavlovice.cz
FB: www.facebook.com/vocvelkepavlovice
Instagram: www.instagram.com/voc_vinice_velke_pavlovice

266935

266936