Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letecký klub Nad krajem André

V únoru 2007 bylo na Ministerstvu vnitra ČR zaregistrováno občanské sdružení
Letecký klub Nad krajem André


•    Sdružení si dalo za úkol, mimo jiné, že bude provozovat, popularizovat a rozvíjet rekreační a sportovní létání, modelářské  aktivity a leteckou turistiku ve Velkopavlovické  vinařské  podoblasti.  Dříve, než vznikla velkopavlovická plocha, začali jsme létat na námi vytvořené ploše pro SLZ Kraví Hora v katastru sousední obce Bořetice (SLZ = Sportovní Létající Zařízení - lidově "ultralajt").
•   Za období 2010-2012 náš klub položil základy, zřídil, administrativně  ošetřil a uvedl do provozu již druhou plochu pro vzlety a přistání SLZ v této oblasti. Po ploše pro SLZ Kraví Hora, zřizovanou v letech 2008 a 2009 (kterou již naše sdružení neprovozuje a postoupilo ji jinému subjektu), se v září 2012 dočkala otevření plocha pro SLZ i ve  Velkých Pavlovicích.
•   Naše sdružení má po ozdravení jen 7 řádných členů a jednoho čestného člena. Šest členů jsou piloti, jeden je modelář a bez další letecké kvalifikace. Čestný člen rovněž není letec, ale zasloužil se vysokou měrou o výstavbu plochy. Dva letci mají svoje vlastní letadla. Ostatní piloti si letadla půjčují.
•   Velkopavlovické letiště je vhodné i pro jiná než ultralehká letadla. Nachází se podél silnice III.třídy č. 42113, vedoucí z Velkých Pavlovic do Velkých Bílovic. Letiště bylo slavnostně otevřeno 1. září 2012.
•   Provozovatelem letiště je Letecký klub Nad krajem André o.s., které má ve Velkých Pavlovicích sídlo. Provoz plochy je celoroční. V zimě není zajištěno odklízení sněhu, kterého však v tomto kraji bývá poskrovnu.

Více informací o LETECKÉM KLUBU NAD KRAJEM ANDRÉ najdete na * www.velkepavlovice-letiste.cz

Předseda Leteckého klubu Nad krajem André
Ladislav KRÁLÍČEK

tel.: +420 602 576 941

VLP, člen výboru
Ing. Vratislav NÁDENÍČEK 

tel.:+420 775 145 117, e - mail:  lknka@seznam.cz (komunikace v angličtině - English ability)

168267