Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Taneční soubor Přátelé country

Country tance začali nacvičovat pod vedením Věry Chiabodové v únoru 2009 v rámci cvičení pro ženy. Nechtěli přijít na country bál a tančit tradiční polku, valčík, „šlapák“ nebo „ploužák“. Začínali bez jakýchkoliv zkušeností. Měli jen chuť se alespoň pár tanečků naučit. Zpočátku posloužily cenné rady Marty Bálkové, později čerpali návody a inspiraci z koupeného DVD a internetu. Další tance se učili při výukách na bálech, převážně v Brně.  Do tělocvičny se jim podařilo přilákat i pár mužů, které country tance opravdu nadchly. Muži jsou v souboru, bohužel i nadále v menšině.

Tančí čtverylky, kruhové, párové a řadové tance. Snaží se naučit různé styly, aby si dokázali vybrat tanec na rychlejší skladbu, pomalejší, polku, valčík... Protože mezi nimi převažují ženy, pustili se i do nácviku modernějších, tzv. line tanců, kde tančí každý sám bez partnera a přitom synchronně s celou skupinou. Veřejná vystoupení zatím nedělají, i když je do budoucna nevylučují. Tančí především pro vlastní potěšení a jsou moc rádi, když se jejich „trdlování“ líbí i přihlížejícím.

Pojmenování  „přátelé country“ bylo  zprvu chápáno jen jako všeobecné vyjádření jejich vztahu ke country stylu. Bylo hlavně třeba nějak pojmenovat webovou stránku. Nyní se název ujal a Přátelé country začínají být pojmem v blízkém i dalekém okolí.

Vedoucí tanečního souboru PŘÁTELÉ COUNTRY
Věra CHIABODOVÁ

tel: 607 107 917, e-mail: pratelecountry@gmail.com

Více o tanečním souboru PŘÁTELÉ COUNTRY * http://pratelecountry.blogspot.com - klikněte ZDE
Fototogalerie z akcí a nácviku Přátel country * Rajce.net - klikněte ZDE

168259