Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozvánky na akce

Únorové setkání klubu RaČte s dětmi 

Zveme děti zhruba věku 3 - 9 let na další setkání klubu RaČte s dětmi do knihovny. Tentokrát na téma knihy Úsměv pro žabku polského autora Przemyslawa Wechterowicze, která pojednává o síle láskyplného úsměvu.
KDY: středa 28. února 2024 v 16:30
KDE: Městská knihovna Velké Pavlovice 270270

BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ

K MDŽ si nadělíme poslech audioknihy o významných českých ženách

Přijďte si v podvečer Mezinárodního dne žen do knihovny poslechnout některé kapitoly z audioknihy Hrdinky: Příběhy významných českých žen. Knihu Renáty Fučíkové namluvily známé české herečky (Jana Stryková, Naďa Konvalinková atd.)
Datum konání: pátek 8. března 2024
Začátek akce: v 16:30
Místo konání: Městská knihovna Velké Pavlovice
Podrobnosti o audioknize Hrdinky: "Byly odvážné. Mnohdy předběhly dobu. Šly si za svým a někdy za odvahu zaplatily cenu nejvyšší. Ale svým příběhem inspirovaly tisíce a miliony dalších žen, které dnes díky nim mohou žít svobodně a podle svých představ. Strhující vyprávění o šedesáti výjimečných a leckdy zapomenutých hrdinkách z české kotliny od těch nejdávnějších dob až po současnost doprovází originální portréty od studentů plzeňské „Sutnarky“, textové medailony Kateřiny Tučkové a historické vstupy Renáty Fučíkové, které ukazují, jak se žilo ženám v různých obdobích dějin. " 270591


Čtenářské dílny pro mladé čtenáře

Datum konání: pondělí 11. března 2024
Začátek: ve 14:00 (trvání 60 minut)
Místo konání: Městská knihovna Velké Pavlovice
Určeno pro samostatné čtenáře ve věku od 9 do 13 let. V
Vyzkoušíme si společně čtenářskou dílnu, děti si přinesou s sebou do knihovny svou rozečtenou knihu / případně zrovna přečtenou knihu.
Potřebuji vědět počet dětí předem, dílna je početně omezena! Pokud vaše dítě má zájem přijít, prosím nahlašte ho předem buď emailem na knihovna@velke-pavlovice.cz  či telefonicky na 778 420 022. 270672


Březnové setkání klubu RaČte s dětmi

Zveme děti zhruba věku 3 - 9 let na další setkání klubu RaČte s dětmi do knihovny. Tentokrát na téma knihy Nový domek pro myšku spisovatele Petra Horáčka.
KDY: středa 13. března 2024 v 16:30

270980

Setkání maminek s nejmenšími dětmi do 3 let

Přijďte se s nejmenšími dětmi podívat do naší knihovny, prohlédnout si leporela a poslechnout si kratičkou miniknížku. Přijít nemusí jen maminky, ale i tatínkové či babičky...
Není nutné být registrován v naší knihovně!
KDY: úterý 19. března 2024 v čase 10:00 až 10:45
KDE: Městská knihovna Velké Pavlovice
270674


Noc s Andersenem: Dobrodružné cesty s Petrem Sísem

Zveme děti na Noc s Andersenem. Pohádkové přespávání v knihovně, letos na téma: 
DOBRODRUŽNÉ CESTY S PETREM SÍSEM
Datum konání: pátek 22. března  až sobota 23. března 2024
Začátek akce: 18:00 / konec 9:00
Nocování v knihovně je určené pro děti chodící od 2. do 5. třídy. Je nutné děti přihlásit předem!  Kapacita dětí na akci je omezena. Vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu dětí a omezené kapacitě knihovny dostanou přednost čtenáři knihovny  - tzn. děti, které mají čtenářskou průkazku, platnou registraci a do knihovny chodí. Je to z důvodu, že primárně byla a je Noc s Andersenem akce, která má rozvíjet čtenářství děti.  Z toho důvodu ale přivítáme rádi i nové dětské čtenáře  - registrovat můžete tedy vaše dítě současně s přihláškou.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE nebo si ji vyzvedněte v Městské knihovně Velké Pavlovice. Odevzdejte ji nebo odešlete emailem na knihovna@velke-pavlovice.cz nejpozději do 17. března 2024. Rodič musí přihlášku osobně podepsat. Organizační pokyny ke stažení ZDE.
Pokud se vaše přihlášené dítě nebude moci akce zúčastnit (např. kvůli nemoci), dejte nám prosím co nejdříve vědět! Můžeme tak udělat radost nějakému náhradníkovi. 270540


Velikonoční tvoření: Reliéfní malování voskem na vejce

Předvelikonoční tvoření - malování voskem na vejce pod taktovkou Hanky Kašpárkové.
Každý, kdo chce tvořit, si přinese své vlastní VEJCE! A to vyfouklé a vysušené (ideálně pár dní předem), nebo pro nejmenší vezměte vejce natvrdo (nepraskne jim tak snadno v ruce).
Vosk a ostatní věci na tvoření zajistíme v knihovně, tvoření je zdarma.
Datum konání: pondělí  25. března 2024 
Čas: Od 16:00 do 17:30
Místo konání: Městská knihovna Velké Pavlovice 270542


Beseda se spisovatelkou Janou Poncarovou

Datum konání: úterý 9. dubna 2024 
Začátek akce: 18:00
Místo konání: výstavní sál Městského úřadu Velké Pavlovice
VSTUP ZDARMA

Českou spisovatelku a novinářku z Plzně JANU PONCAROVOU, můžete znát díky její románové tvorbě, která se inspiruje skutečnými událostmi a opírá se o rešerše a rozhovory s pamětníky. Už její první román Podbrdské ženy se setkal s nadšeným čtenářským ohlasem.
Často se v jejích knihách objevují výrazné ženské postavy jako v knize Eugenie (skutečné osudy plzeňské hoteliérky Eugenie Egertové Janečkové, kniha získala cenu Česká kniha 2020), Cyklistka (inspirováno životním příběhem baronky a prvorepublikové cyklistky Blanky Battaglia), Herečka (vypráví životní příběh avantgardní herečky Jarmily Horákové).  Ve stejném roce jako kniha Alžběta a Nina vydala s fotografkou Ditou Pepe svou prvotinu v žánru literárního dokumentu nazvanou Děvčata první republiky, která byla oceněna v soutěži Nejkrásnější české knihy.
 Knihu Deník Věrky Kohnové, který napsala společně s historkem Janem Sankotem, vyprávějící příběh dvanáctileté plzeňské židovské dívky. Její posledním románem je zatím Nultá hodina a Vlastní pokoje, která vyšla v omezeném množství a obsahuje dvanáct rozhovorů se současnými českými spisovatelkami, jejichž portréty nafotila Dita Pepe.

270455