Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ze čtvrtka na pátek přestanou existovat hranice

Hranice tak, jak je dnes známe, od noci ze čtvrtka na pátek přestanou existovat. Z přechodů zmizí nejen pevné závory, ale i policisté, kteří dosud mohou projíždějící zastavit a zkontrolovat. „Člověk by prostě neměl poznat, že už je v jiném státě". Přecházet mezi jednotlivými státy - členy schengenského prostoru, navíc půjde téměř kdekoliv. A jediný doklad, který je nutné mít, je občanský průkaz.

Existuje však výjimka. A tou jsou česká letiště, na kterých mohou přistávat letadla na mezinárodních linkách. Tam zůstane všechno při starém. Změny přijdou až od 1. dubna. Musí se totiž počkat na nový letový řád. Ten má rozdělit letecké spoje na dvě skupiny - na ty ze států, které už v schengenském prostoru bez hranic jsou, a na ty „neschengenské“

.
Ze stejného důvodu také čekají pražské letiště stavební úpravy. Podle dohody o zrušení hranic se totiž nesmějí smíchat lidé, kteří cestují jen v rámci schengenského prostoru, a ti mimo něj.


Až všechny změny nastanou, mohou se lidé cestující mezi 24 zeměmi „bez hranic“ těšit na mírnější a hlavně mnohem rychlejší kontroly.