Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Beseda s básníkem Oldřichem Damborským

LITERÁRNÍ OKÉNKO S PANEM DAMBORSKÝM

 

 Na začátku prosince jsme se dozvěděli, že nás v pondělí 17. 12. 2007 čeká beseda s básníkem Oldřichem Damborským z Bořetic. Od středy jsme se s paní profesorkou Bláhovou na besedu připravovali.
Paní profesorka přinesla sbírky básní pana Damborského, s kterými jsme pracovali, a také jsme se dozvěděli něco o jeho životě. Básně nás velice zaujaly a začali jsme se těšit na besedu.
V pondělí jsme už od rána netrpělivě čekali na setkání s básníkem. Když zazvonilo na 6. hodinu, odebrali jsme se do auly, kde už na nás čekal pan Damborský  se svým hostem.
V první části nám pan Damborský přečetl, co to vlastně podle něj poezie je. Dále nám představoval některé z jeho básní. Recitace pana Damborského byla proložena autorskými písněmi jeho hosta doprovázenými na kytaru.
V druhé části jsme mohli klást otázky. Dozvěděli jsme se, jak si pan Damborský vybírá nakladatelství, jaká cesta vede od napsání veršů po vydání knihy, jakou tematiku má nejradši a také jak je to s ilustracemi jeho knih. Na konec besedy si tři studenti naší třídy připravili překvapení, když přednesli jeho básně. Potom jsme si mohli prohlédnout všechny jeho sbírky.

Beseda se nám velice líbila. Pomohla nám proniknout do tajů poezie.

 

                                                                                  Za třídu KVINTU Markéta Hiclová