Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sportovní rybáři po roce opět ve V. Pavlovicích

V sobotu 5. června 2021 se na fotbalovém hřišti ve Velkých Pavlovicích uskutečnil závod čtyřčlenných družstev 1. a 2. liga a k tomu vložené otevřené Mistrovství Moravského rybářského svazu v rybolovné technice. Závodu se zúčastnilo 52 závodníků z celé ČR a 3 ze Slovenska.

Závod provázelo příjemné letní počasí, s na Pavlovice netradičně slabým větrem. Důležité tak bylo odházet co nejlépe terčové disciplíny. V 1. lize zvítězil tým Ostravy těsně před Kroměříží A, na třetím místě skončil domácí velmi omlazený tým KSR Velké Pavlovice, se dvěma juniory v sestavě. Citelně jim chyběl reprezentant ČR a několikanásobný mistr světa Jan Bombera, kterému problémy s pravou rukou neumožnily nastoupit. Vydatně však pomohl alespoň jako rozhodčí. Ve 2. lize zvítězil tým Bohumína před Kroměříží C a Jihlavou B.

Ve vloženém závodě Mistrovství MRS, do kterého se započítávali výsledky závodníků Moravského rybářského svazu a družebního Slovenského zväzu rybolovnej techniky vyhrál v pětiboji kvalitním výkonem 511,15 bodů jihlavský Karel Kobliha, druhý se umístil Tomáš Valášek z Povážskej Bystrice a bronzový stupínek obsadil Jaroslav Vaculík z Kroměříže. V ženách zvítězila Miroslava Peštuková z Brna, reprezentující domácí tým. Kategorii juniorů ovládl opět domácí Jan Bombera mladší, v krásném osobním rekordu 488,44 bodů, druhý byl kroměřížský Jakub Ondruch a třetí Martin Fiala hostující pro tento závod rovněž za domácí tým. V juniorkách zvítězila Adéla Buráňová z Kroměříže před domácí Julií Šulovou. V žácích byl nejlepší Ondra Honzírek před Robertem Trajem, oba z Kroměříže, za nimi skončil Martin Urban závodící za KSR.

Zvláštní poděkování za plynulý a hladký průběh soutěže patří rozhodčím a organizátorům, jmenovitě Radku Bártovi, Oldřichu Vymazalovi a Michalu Mauerovi.

Výsledková listina 1. a 2. liga 2021 - jaro * ke stažení ZDE
Výsledková listina Mistrovství MRS 2021 (výsledky včetně SR) * ke stažení ZDE

Text: Ing. Jiří Šula, hlavní organizátor soutěže / 8.6.2021