Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zveme vás na výstavu

Tradiční výstava fotografií má letos název VNEJŠÍ A VNITŘNÍ ZRCADLENÍ a její vernisáž byla naplánována ve Velkých Pavlovicích na konec října letošního roku. Je výstupem společné práce fotografů z regionu Senicka a Velkopavlovicka, jak tomu už bývá pravidelně. 

Není zapotřebí se rozepisovat o tom, v jaké se nacházíme společenské situaci a že se nyní zastavila přeshraniční spolupráce mezi našimi zařízeními.

Dlouho jsme na dálku diskutovali o tom, jak uzavřít letošní společný projekt a jak představit co nejširší veřejnosti práce vybrané pro výstavu. Se souhlasem ZOS v Senici, vedení našeho města i odborného lektora a garanta výstavy jsme se nakonec rozhodli pro on-line prezentaci na webových stránkách města Velké Pavlovice a Záhorského osvětového střediska v Senici. Tak, jak by tomu bylo při vernisáži, jsou vystavené fotografie doplněny lektorským textem kurátora dr. Petra Lančariče a komentářem odborného pracovníka ZOS Senica, Tomáše Jurovatého.

Jako každý rok, tak i letos připravili slovenští partneři projekt pro spolupráci mezi městskou knihovnou, podporovanou městem Velké Pavlovice, a Záhorským osvětovým střediskem v Senici, zaměřenou na vzdělávání fotografů z obou regionů. Nejdůležitější roli v těchto projektech hraje osobnost odborného lektora a kurátora výstavy, profesionálního fotografa, který pomáhá amatérským fotografům zvládnout uložené téma, pochopit nejenom technický, ale především umělecký svět fotografie, samostatně pracovat na daných úkolech a ve výsledku připravit fotografie pro prezentaci na výstavě. Ač to zní téměř neuvěřitelně, jedná se již o jedenáctý rok vzájemných kontaktů, během nichž se fotografové posunuli a zdokonalili opravdu významným způsobem.

Jak uvádí ve svém komentáři slovenský kolega, pokud to bude jenom trošku možné, bude se připravená výstava konat ve Velkých Pavlovicích na jaře 2021.

Prozatím tedy přijměte pozvání k on-line prohlídce, kterou najdete * po kliknutí ZDE.

Text: Mgr. Dana Růžičková / 10.11.2020