Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vrchol halové sezóny v rybolovné technice

V neděli 13. března 2022 se v tělocvičně velkopavlovické základní školy uskutečnil již tradiční Halový přebor Moravského rybářského svazu v rybolovné technice. Ve třech terčových disciplínách soutěžilo celkem 49 závodníků: 38 z ČR a 11 ze Slovenska.

V nejsilněji obsazené kategorii mužů zvítězil součtem 590 bodů z 600 možných Jan Bombera z Litovle, hned za ním se umístil reprezentant Slovenska Ján Mézsáros s 586 body a třetí skončil domácí závodník Jiří Šula, který docílil 580 bodů. V ženách zvítězila Zuzana Plachá z Ostravy, před Adélou Buráňovou z Kroměříže a Julií Šulovou z domácího Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice.

V kategorii juniorů vyhrál Ondřej Honzírek z Kroměříže, před svým oddílovým kolegou Robertem Trajem a Janem Bomberou mladším z Litovle. V juniorkách soutěžila pouze jedna závodnice Kristýna Koblihová z Jihlavy. V žácích zvítězil její oddílový kolega Vojta Kisiov, před Zéténym Bogdánym ze slovenských Nových Zámků a Matějem Kunčarem z Kroměříže. V kategorii žákyň brala zlato Valentýna Vojtěchová z Brna 3, stříbro vybojovala znojemská závodnice Veronika Trněná. Mezi nejmladšími žáky do 12-ti let zvítězil teprve 9-ti letý Jan Buráň z Chropyně, před Adamem Smazalem z Jihlavy a Tomášem Němcem z Brna 3.

V samostatně hodnocené disciplíně MULTI SKISH zvítězil mezi dospělými v šestičlenném finále Jan Bombera st., který hodil plný počet 100 bodů, před Karlem Koblihou z Jihlavy a Zuzanou Plachou. V juniorech byl nejlepší Ondra Honzírek, 2. se umístil Jan Bombera ml. a 3. Robert Traj.

Velkopavlovický závod byl také posledním závodem Zimní halové ligy MRS, která sestávala ze čtyř závodů, z kterých se započítávaly 3 nejlepší výsledky.

V ní dosáhli skvělého výsledku oba závodníci KSR Velké Pavlovice Jiří a Julie Šulovi, kteří ve svých kategoriích zvítězili.

Na závěr bych chtěl zvláště poděkovat všem rozhodčím a pořadatelům a také panu Markovi Lacinovi z vinařství JaKUBA, za poskytnutí věcných cen pro vítěze dospělých kategorií.

Halové přebory Moravského rybářského svazu 2022 - výsledková listina 1 * otevřete kliknutím ZDE
Zimní halová liga Moravského rybářského svazu 2022 * otevřete kliknutím ZDE

Klub sportovního rybářství * Halový přebor Moravského rybářského svazu v rybolovné technice

Text: Ing. Jiří Šula, ředitel soutěže / Foto: Archiv Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice / 14.3.2022