Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Už podruhé zlatá! Sekunda obhájila loňské prvenství ve sběru hliníku

Bezmála sto a jeden kilogram vzácné druhotné suroviny – hliníku, se podařilo sesbírat nadšeným ekologům ze třídy sekunda velkopavlovického gymnázia! Tento úctyhodný počin je vynesl na zlatou příčku soutěže ve sběru hliníku pořádané Ekocentrem Trkmanka. 

Sekunda nejen vyhrála, za což jim patří obrovská gratulace, ale současně obhájila loňské vítězství, a to už si zaslouží navíc i obdiv a pochvalu za aktivní přístup a vytrvalost. Hliník u těchto mladých studentů prostě frčí! Hlavním důvodem určitě není výhra, kterou si tyto děti bezpochyby zaslouží, ale jejich ekologické smýšlení a láska k životnímu prostřední. 

Vždyť hliník je jednou nejefektivněji recyklovatelnou druhotnou surovinu, právě toho si jsou velmi dobře vědomé. Starý hliník je možné využít na výrobu stejně kvalitního nového hliníku až z 98%, což je naprosto úžasné! Proto má smysl jej trpělivě sbírat a pečlivě třídit, ačkoliv je lehoučký a přibývá ho jen velmi pomalu. Studenti dobře ví, že svým počínáním uleví životnímu prostředí a prospějí přírodě.

Cena za první místo ve sběru těžkého hliníku (54,4 kg) byla zástupcům třídy Zuzce Bártové a Matějovi Prokešovi slavnostně předána na Ekocentru Trkmanka v rámci akce Svatojánská noc. Pro celou třídu převzali z rukou ředitelky této instituce Zity Dvořákové sladkosti a také poukaz se slevou na vzdělávací program ekocentra. Sekunda byla velmi úspěšná i v kategorii sběru lehkého hliníku, zde se s 46 kg umístila na třetí příčce.

Studentům třídy sekunda velkopavlovického gymnázia patří velké poděkování a přání,
aby se stali inspirací co nejvyššímu počtu dalších sběračů. 

Kompletní výsledky soutěže ve SBĚRU HLINÍKU 2017 * otevřete kliknutím ZDE

Gymnázium * Třída sekunda zlatá ve sběru hliníku

Text: Karolína Bártová / Foto: Karolína Bártová / 19.6.2017