Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozvánka do Boleradic na divadelní JARNÍ SEŠLOST 2012

Ve dnech 30. dubna až 5. května 2012 se v divadle v Boleradicích uskuteční Krajská divadelní přehlídka Jarní Sešlost – Boleradice 2012. Je to licenční postupová přehlídka venkovských divadelních souborů s postupem na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Pořádá ji Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice a Svaz českých divadelních ochotníků. Přehlídka se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a městyse Boleradice. Záštitu nad přehlídkou převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek.

V programu vystoupí ochotnické soubory z Veverské Bítýšky, Velatic, Staroviček, Újezda u Brna, Brtnice a Kunštátu. Hostem letošního ročníku je krajanský soubor Vomladina z Vídně. Festival bude hodnotit odborná porota ve složení Jan Císař (Divadelní akademie Praha), Lenka Lázňovská (Artama Praha), Dušan Zakopal (SČDO) a Karel Tomas.

V rámci festivalu bude vycházet zpravodaj přehlídky Forbína, který bude návštěvníky festivalu informovat o jejím průběhu, seznamovat je s recenzemi porotců, rozhovory a dalšími zajímavostmi ze zákulisí festivalu. Diváci si mohou objednat vstupenky na jednotlivá představení nebo i na celou přehlídku na www.boleradice-divadlo.cz (zde najdou i další informace o festivalu), e-mail: info@boleradice-divadlo.cz nebo na tel.: 519 423 061 (středa a pátek od 18. do 19. hodin).

Stanislav Svoboda,
předseda Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice
a ředitel přehlídky Jarní Sešlost - Boleradice 2012, tel.: 777 575 787

 

„Protože v této uspěchané době plné starostí hledají diváci uvolnění a mají rádi právě lehčí žánr," říká ředitel přehlídky Stanislav Svoboda, "bude program přehlídky  ve znamení veselí na všechny způsoby". Diváci uvidí lidovou komedii Okénko v podání DS Kadet Starovičky, komediální show Misionáři divadelního spolku DŽO Velatice, satiru Tylova divadla z Újezda u Brna Ve státním zájmu, hořkou komedii Dámská šatna spolku Prkno z Veverské Bítýšky, Fausta souboru LMD Kunštát, detektivní komedii Hrobka s vyhlídkou od DS Bezchibi Brtnice a konečně Světáky na motivy veselohry Zdeňka Podskalského od vídeňské Vlastenecké omladiny. Takže první májový týden v Boleradicích v divadle určitě bude ta správná volba.

„Odborná porota to nebude mít vůbec jednoduché při určování reprezentanta tohoto regionu na Národní přehlídku ve Vysokém n. Jizerou. Boleradická přehlídka si v minulých letech vybudovala velmi dobré renomé mezi divadelníky nejen svou úrovní, vždyť se zde prezentují opravdu ty nejlepší soubory z jihu Moravy, ale také výborným zázemím pro diváky i účinkující. Věřím, že tomu bude tak i letos a všichni, kdo se přehlídky zúčastní, potvrdí pravidlo, že ochotnické divadlo v tomto kraji patří mezi nejlepší v republice“, uvedl Svoboda.

 

JARNÍ SEŠLOST 2012 - plakát ke stažení po kliknutí ZDE

JARNÍ SEŠLOST 2012 - program divadelní přehlídky ke stažení po kliknutí ZDE

Oficiální webové stránky DIVADLA BŘÍ MRŠTÍKŮ BOLERADICE - www.boleradice-divadlo.cz

 

 

 

 

25-04-2012-BK