Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Novoroční koncert rozezněl sál

První aktivitou, která má v letošním roce přispět k oslavám významného výročí města, byl v sobotu 7. ledna Novoroční koncert Moravského klavírního tria. Dnem, kdy byly Velké Pavlovice jmenovány městem, byl 1. leden 1967, jak dokládá listina tehdejšího Jihomoravského krajského národního výboru v Brně.

Pro návštěvníky koncertu, kteří si našli cestu do velkopavlovické sokolovny i přes mrazivé zimní počasí, byla kromě koncertu připravena také výstava fotografií dokumentujících město v proměnách uplynulých 50 let a v neposlední řadě i novoroční přípitek, který byl pro účastníky koncertu současně příležitostí zastavit se na chvíli s přáteli a známými, popřát do nového roku a popovídat si.

Koncert Moravského klavírního tria a operních sólistů – sopranistky Martiny Macko a tenoristy Jakuba Rouska – pootevřel dveře do světa hudby, kterou v našem městě neslýcháme příliš často. Program byl sestaven z operních árií těch nejznámějších evropských hudebních skladatelů: Mozarta, Pucciniho, Rossiniho Donizettiho, Verdiho. Společně s hudebníky vystoupily také sopranistky Barbora Grůzová a Eliška Vomáčková, možná i ony mnohé návštěvníky koncertu klasickým repertoárem velmi příjemně překvapily.

Více informací o všech účinkujících umělcích si můžete prohlédnout * ZDE.

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Oldřich Otáhal / 9.1.2017

Novoroční koncert rozezněl sál