Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zvukové kazety a donáška knih do domu - nové služby Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích

Nové služby Městské knihovny Velké Pavlovice

 

1. Výpůjčky tzv. „zvukových kazet“

Městská knihovna Velké Pavlovice zprostředkuje výpůjčky tzv. „zvukových knih“. Jsou to celé nahrané texty knih namluvené známými herci. Na 4 týdny zdarma si lze vypůjčit nahrávky na magnetofonových kazetách nebo CD nosičích. Pokud mají čtenáři doma počítač, může knihovnice nahrávku přenést  také prostřednictvím UPC disku.

Tato služba je vhodná pro starší občany, kteří mají potíže se zrakem nebo třeba poruchy spánku, pro dlouhodobě nemocné čtenáře, které již četba příliš zatěžuje. Ale také vlastně pro všechny čtenáře knihovny, kteří by chtěli při poslechu nahrávek odpočívat.

Z regionální knihovny můžeme zprostředkovat 700 děl nahraných na magnetofonových kazetách a 300 knih na CD nosičích.
Seznam je k dispozici v Městské knihovně Velké Pavlovice.


2. Doručování knih do domu

Městská knihovna nabízí starším občanům města Velké Pavlovice bezplatnou donášku a výměnu knih přímo do domu čtenáře, na domácí trvalou adresu.
Službu nabízíme pro občany, kteří nemohou do knihovny sami ze zdravotních důvodů docházet. Všichni zájemci si mohou službu v knihovně objednat také prostřednictvím rodinných příslušníků.

Obě nové služby pro čtenáře si můžete objednat osobně v Městské knihovně Velké Pavlovice nebo na podatelně Městského úřadu Velké Pavlovice, telefonicky na čísle 519 428 149, popřípadě elektronicky na adrese ruzickova@velke-pavlovice.cz.

 

Pro všechny novinky naší knihovny klikněte ZDE.

 

Mgr. Dana Růžičková, MěK Velké Pavlovice

 

25-08-2009