Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zúčastněte se soutěže v řezu révy vinné

V pořadí již podesáté se v březnu uskuteční další ročník celostátní soutěže v Řezu révy vinné. Tato tradiční soutěž proběhne v pátek 7. března 2014, místem konání bude stejně jako v loňském roce vinařství Sonberk v Popicích. Soutěž pořádá Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s firmou BS vinařské potřeby s.r.o., která i letos zastřešuje organizaci samotné soutěže.

Letošní jubilejní ročník přinese řadu novinek, které soutěžícím i divákům jistě zpříjemní soutěžní klání v chladném zimním počasí. Mimo jiné se účastníci akce mohou těšit na bohaté občerstvení, jehož součástí budou tradiční zabíjačkové hody a ochutnávka vybraných moravských vín. V rámci doprovodného programu bude možné aktivně vyzkoušet produkty společností Bahco, Ford nebo například HM Hodonín.

Soutěžit se bude jako každý rok o hodnotné ceny, hlavní výhrou budou nejen zlaté vinohradnické nůžky, ale vítěz v kategorii ELITE letos získá navíc cenu v podobě týdenního zapůjčení automobilu Ford Ranger.

Motivací pro soutěžící bude řada dalších zajímavých cen, jako např. vinohradnické nářadí, odborná literatura, kvalitní vína a další.

Připravujeme také podpůrnou autobusovou dopravu, která by minimálně ze dvou směrů zajišťovala příjezd a odjezd soutěžících i diváků.

Soutěž v řezu révy vinné letos slaví 10 let svého vzniku. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích (kategorie JUNIOR – žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let; ELITE – soutěžící starší 21 let).

Soutěž bude zahájena v 8:30 hod., přičemž prezentace soutěžících bude probíhat do osmé hodiny. Hodnotící kritéria soutěže jsou stanovena tak, aby byla pravidla i systém hodnocení srovnatelné s mezinárodními standardy v zahraničí. Porota sestavená z řad vinohradníků i odborné veřejnosti bude klást důraz nejen na kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. Doplňkovým kritériem hodnocení bude v případě nerozhodných výsledků čas řezu. Samotnému startu soutěže bude předcházet krátká instruktáž vzorného řezu a upřesnění pravidel soutěže.

Maximální počet soutěžících je stanoven na 70 účastníků celkem za obě kategorie, zájemci jsou proto žádáni o včasné přihlášky, které je možné učinit zasláním jména a příjmení, případně zastoupeného vinařství, roku narození, soutěžní kategorie, telefonu a adresy na e-mail: marketing@vinarskepotreby.cz. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript, a to nejpozději do čtvrtka 6. 3. 2014 do 12 hod.

Bližší informace o soutěži podá Mgr. Renata Hlavačková: tel. 774 576 923, e-mail: marketing@vinarskepotreby.cz.

 

Soutěž v řezu révy vinné 2013

 

21-01-2014 PV