Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zrelaxujte s knihou i po prázdninách

Čas dovolených a dvouměsíčních prázdnin je za námi a před námi snad teplé zářijové dny plné slunce. A i ty je možné strávit třeba s knihou z naší knihovny. Protože také v srpnu jsme nakupovaly spoustu skvělých knižních novinek.

Vsadily jsme nejenom na osvědčené autory jako je Shari Lapena (Její konec), Peter May (Karanténa), Juraj Červenák (Anděl v podsvětí), Jaroslava Černá (Kat Mydlář), Julie Caplinová (Hotýlek na Islandu) anebo pro další díl série Panského domu z pera Anne Jacobsové. A nově jsme pořídily detektivní romány z pera autorky Asy Larssonové Oběť Molochovi a Než pomine tvůj hněv. 

Také jsme ale sáhly na zatím neznámé české autory a přinášíme tak knihy Statek je rodu ženského, Čekání, Poupátka, My dva ho nenapsali či knihu Díkuvzdání zachycující děj ve vymyšlené vesnici poblíž Věstonic.

Regály naučné literatury obohatily tituly Zdravá chůze po celý život, Jóga pro holky ze Západu či Nevidím ani tmu - rozhovory od naději od Aleše Palána. 

Nově jsme na doporučení čtenářky pořídily na zkoušku i dva tituly z žánru LitRPG – což je kombinace pro milovníky fantastické literatury a hráče PRG v textové podobě. Takže  vaše postava v knize se leveluje, plní úkoly, buduje si reputaci, máte k dispozici i statistiky. Tou první je Úkol přežít, což je první díl série Cesta Šamana od Vasilije Mahaněnka, a druhou Herní tester: Temný bylinkář od Michaela Atamanova, který výborně propojuje reálný svět s virtuálním.

Spravedlivě jsme i pro dětské čtenáře pořídily notnou dávku krásných titulů, které nám ještě doplnila série knih z dotace Česká knihovna. Těžko vyzvednout jen některé, podívejte se do seznamu ZDE nebo do přiložené galerie. Nebo si ještě lépe přijďte do knihovny.

Městská knihovna * Nové knihy pro začátek podzimu

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová / 7.9.2021