Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ZRCADLENÍ čeká na své návštěvníky

Od 22. července 2021 můžete ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice navštívit výstavu fotografií s názvem VNITŘNÍ A VNĚJŠÍ ZRCADLENÍ. Společný projekt fotografů z našeho regionu a členů Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku (ZOS) v Senici.

Jsou to výsledky společné práce v roce 2020, které známí fotografové již bohužel vzhledem k pandemické situaci nemohli představit svým příznivcům na veřejnosti přístupné výstavě, jak tomu bývá v našem městě již tradičně od roku 2010. Pečlivě uložené fotografie, které vznikly pod vedením odborného lektora Mgr. Petera Lančariče, Ph.D., profesionálního fotografa a vysokoškolského pedagoga z Fakulty mediálních studií Univerzity Cyrila a Metoděje v Trnavě, jsme tedy převzali od autorů a představujeme je veřejnosti právě nyní. Pod Peterovým vedením pracovalo od jaro do podzimu roku 2020 celkem 13 fotografů, z naší skupiny to byli Hanka Bálková, František Kobsa a Jana Vondrová z Velkých Pavlovic, společně s Pavlem Sedláčkem z Vrbice. Tito tvůrci nyní mají příležitost představit své práce společně s 9 slovenskými autory na právě instalované výstavě.

Organizátoři výstavy umístili do sálu také text lektorova hodnocení jednotlivých autorů, je tedy možné porovnat si vlastní pocity s pohledem profesionála i s pohledem samotných fotografů.

Výstava bude umístěna ve Velkých Pavlovicích do 31. srpna 2021, dále bude přesunuta do Břeclavi a následně do Senice. Prohlédnout si ji můžete ve všední dny v úředních hodinách městského úřadu a také každou sobotu od 10.00 do 18.00 hodin.

Vzhledem k mezinárodní situaci jsme se nemohli se slovenskými přáteli ani s našimi občany sejít na vernisáži, která by výstavu zahájila, stále ještě proto doufáme, že koncem léta bude situace natolik příznivá, abychom mohli uspořádat aspoň společné setkání na konci výstavy.

Městská knihovna * Výstava fotografií ZRCADLENÍ na městské radnici

Text: Mgr. Dana Růžičková, Městská knihovna Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 28.7.2021