Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žraloci z Domečku zavítali na exotické Malawi

Dům dětí a mládeže ve Velkých Pavlovicích pořádá během letních prázdnin řadu příměstský a výjezdních táborů. Minulý týden proběhl první z nich s názvem Žraloci. Jednalo se o týdenní příměstský pobyt, kdy se vždy ráno sešly přihlášené děti na Domečku a trávily zde až do pozdních odpoledních hodin volné letní dny plné bohatého programu a soutěží. Každý den na ně čekala spousta aktivit, dobrý oběd, svačinka, nezapomínalo se na dodržování důležitého pitného režimu a samozřejmě nechyběl ani výlet.

Jak bylo zmíněno, tábor se jmenoval Žraloci. Proto se děti rozhodly podniknout svůj velký poznávací výlet do nedaleké Lednice, kde je možné letos již patnáctým rokem navštívit expozici mořských a sladkovodních ryb v akváriu Malawi. Cílem výletu byla i výstava Tajemná Indonésie v objektu koníren lednického zámku, prohlídka parku a také výstup na rozhlednu Minaret s vyhlídkou do kraje. 

Během měsíce července proběhne ještě další příměstský tábor s názvem Rytíři a rytířky z Velkých Pavlovic, v srpnu to bude tábor výjezdní - Vyhlídka.

Letní tábory jsou u dětí a také u jejich rodičů velmi oblíbené a každoročně plně obsazené. Děti se zabaví, poznají nové věci, zajedou si na výlet, najdou si nové kamarády a naučí se samostatnosti. Pro zaměstnané rodiče řeší možnost umístit své dítě do příměstského táboru mnohdy velmi svízelné problémy s letním hlídáním. 

 

Příměstské tábory se těší velké oblibě – děti zabaví a rodičům se uleví s hlídáním ...

 

Foto: Archiv DDM V. Pavlovice

14-07-2008