Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zprávy z šachového dění


V posledním období velkopavlovičtí šachisté v soutěži dospělých neprožili mnoho radostných chvil. „B“ družstvo v předehrávce 5. kola podlehlo v Bučovicích 2,5 : 5,5. Utkání, které mělo vést k vyplutí do klidných vod středu tabulky se prostě nevyvedlo. Vrchní polovina soupisky nebyla tentokrát plnou přispěvatelkou bodů, ale uhrála pouze slušný vyrovnaný výsledek. Hráčům z druhé poloviny se vůbec nedařilo a prohráli na nich 3,5 : 0,5. Zdaleka není konec soutěže, tak věříme, že „B“ mužstvo zabere v následujících kolech a v pohodě se zachrání, v což všichni doufáme.

Ve velmi důležitém utkání přívitalo „A“ družstvo ve 3. kole aspiranta na postup ze Sudoměřic. Moc jsme chtěli tento zápas vyhrát, ale bohužel .....
Již před začátkem utkání jsme museli řešit komplikace, když se nevzbudil řidič autobusu hromadné dopravy a narychlo jsme museli řešit náhradní přepravu jednoho hráče.
Excelentní výkon předvedl na 1. šachovnici náš trenér mládeže IM Petr Pisk a na 3. desce Jirka Marek. Další hráči nebyli zdaleka tak úspěšní, uhráli jsme pouze 2 remízy, takže celkově 3 : 5.

Více podrobností na: http://www.chess.cz/kraje/jmss/view_artefact.php?type=jmss_document&id=2078


V dalším kole 6. prosince 2009 od 9.30 hod. dojde na litý boj, utkáme se mezi sebou.


Dne 26. prosince 2009 od 9.00 hod. budeme pořádat tradiční „Štěpánský turnaj“ otevřený pro všechny registrované i rekreační hráče.

Velkou radost učinili všem příznivcům šachu žáci. Dne 24. listopadu 2009 mezi 12 čtyřčlennými družstvy z okresu Břeclav vybojovali titul přeborníka. Gratulujeme a držíme palce pro bitvy v krajském přeboru!

Jde o historický výsledek, protože takového ještě žádný náš mládežnický tým nedosáhl. Druhé družstvo obsadilo solidní 9. místo. Začínají se projevovat výsledky práce, kterou odvedl při výuce základů šachu František Kynický. Nyní nabírají mládežníci úspěšně další znalosti zahájení,  strategie a taktiky pod trenerským  vedením mezinárodního mistra Petr Piska. Hoši a dívky děkujem!

Tradiční připomení pro mladé zájemce o šachy:
mladší - každé úterý a čtvrtek od 13.00 do 14.00 hod. v 1. A třídě na základní škole pod vedením Františka Kynického,
starší  - v pondělí a čtvrtek v aule gymnázia pod vedením mezinárodního mistra Petra Piska.


Za šachový oddíl Ing. Hicl Zdeněk

25-11-2009