Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zprávičky z "podzimní" školní družinky

Příchod nového školního roku znamenal nejenom opětovné usednutí žáčků do lavic a zahájení vyučování, ale také byl pokynem pro otevření brány v naší školní družině. Malým školákům se tak opět naskytla možnost strávit volný čas po vyučování v příjemném prostředí, kde si mohou dle své libosti a zájmu zahrát různé stolní a společenské hry, zapojit fantazii při stavbách z Lega, Dupla či Sevy, nebo se pustit do tvorby pěkných dekoračních výrobků.

Pro nejmenší žáčky je školní družina také místečkem, kam se uchýlí, aby vyčkali na příchod svých rodičů, kteří si je vyzvedávají po práci. Zde si naše nejmladší děti nejenom hrají, ale také se díky skupinovým činnostem v družinovém kolektivu seznamují a učí komunikovat
se staršími dětmi z vyšších ročníků.

Naší snahou je, aby se dětem v družině líbilo, cítily se zde dobře a rády sem přicházely trávit svůj volný čas po každodenním vyučování. V letošním školním roce má družina opět dvě oddělení, která mají na starost vychovatelky Naďa Slámová a Lenka Tesařová. Celkový počet přihlášených žáků je 65.

Během měsíce září jsme družinové činnosti zaměřili na vzájemné poznávání a seznamování dětí v kolektivu, vyhlásili jsme soutěž o „Nejnápaditější stavbu z lega“ a také jsme se pustili do výroby podzimních dekorací z papíru a kousků látek.

K podzimu bezesporu patří létající papíroví draci, a tak i v naší družině proběhla pravá „drakiáda“ a děti se s vervou pustily do velkého „dračího“ tvoření. Vzešla z něho hezká řádka pořádných barevných draků. Některé z nich si děti odnesly domů, jiní se stali pěknou výzdobou obou družin.

Během měsíce října se v družině budeme věnovat tvoření z přírodních materiálů, vyrobíme si drobná zvířátka z keramické hlíny a pustíme se do smažení bramboráků. 

Vychovatelky školní družiny při ZŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z podzimního dění ve školní družině otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

12-10-2011-BK