Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zprávičky z BUDULÍNKU aneb jak se "baví" naši nejmenší

„To jsou ruce, to jsou dlaně, mýdlo s vodou patří na ně a po mýdle dobré jídlo a po jídle zase mýdlo.“ Tak tohle je pouze jedna z několika básniček, které se učíme v kroužku Budulínek. Kroužek vznikl na středisku volného času začátkem září. Toho se účastní 14 nejmenších dětí ve věku od  jednoho roku až po předškolkový věk se svými maminkami, které jsou právě na mateřské dovolené.

Naše malé ratolesti se každé pondělí od devíti do jedenácti učí malovat (mnohdy naši kreativitu odnese nejen papír, ale vše okolně něj), ale např. i stříhat nebo lepit. Všechny tyto výtvarné techniky slouží k tomu, aby se děti už od nejútlejšího věku učily soustředit a rozvíjet jemnou motoriku.

Po náročné tvořivé činnosti řádíme v kobercové místnosti s ostatními dětmi a učíme se, že ne všechny hračky jsou jenom moje a musím se taky umět rozdělit. Úžasná zábava je také opatlávat zrcadla v herně. No a my, maminky? Prostě „plkáme“ a dobře se odreagujeme od denního stereotypu.

Hana Kašpárková, vedoucí kroužku Budulínek (a také maminka na mateřské dovolené)

 

Fotogalerii z BUDULÍNKU otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

19-02-2010-BK