Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zprávičky a střípky ze školní družiny ZŠ Velké Pavlovice

V naší školní družině je stále veselo a rušno. Po namáhavém vyučování řada dětí ráda utíká do školní družiny, kde pro ně nastává odpoledne plné oddechu, relaxace a  spousty zábavy při hrách a dalších kolektivních aktivitách.

Každý den v družině je vždy rozdělen na několik druhů činností. Po vydatném obědě pro děti nastává odpočinková část dne, ve které si děti mohou volně hrát. Na výběr mají spoustu hraček, stavebnic, stolních a společenských her. V další části odpoledne jsou pro děti připraveny zájmové aktivity, a to jak výtvarné, pracovní tak pohybové.

Do těchto družinových činností také patří i příprava na vyučování, kdy si děti mohou pod dohledem paní vychovatelky vypracovat domácí úkoly nebo si zopakovat a procvičit učivo. K trénování svých vědomostí mohou děti využít v družině také řadu zajímavých didaktických her a pracovní listy.

 

 

Co se událo v naší družině během zimy

Těsně před vánočními prázdninami navštívil naši školní družinu Ježíšek. Pod vánočním stromečkem děti našly spoustu krásných hraček, stavebnic a her. To bylo radosti! Děti se s nadšením pustily do rozbalování a hned musely všechny hračky vyzkoušet a pohrát si s nimi.
 
Sněhová nadílka nás v družině inspirovala k zajímavým tvůrčím aktivitám. Děti nejvíce zaujalo vyrábění sněhuláků na „tisíc“ způsobů. Použili jsme při tom různý dekorační materiál. Některé výrobky dětí jsme využili k zimní výzdobě naší družiny.

V tomto týdnu (24. - 28. 1. 2011) v družině stavíme s Bořkem stavitelem. Děti si podle své fantazie a tvůrčích schopností sestavují zajímavé stavby z Lega, Dupla a dřevěných stavebnic. Velkou motivací je pro ně zisk řádu „Bořka stavitele“, který mohou obdržet za nejnápaditější a nejpropracovanější stavbu.

Během zimních měsíců se mohou děti těšit na  řadu dalších pěkných činností, her a soutěží.

 

 

Naďa Slámová a Pavlína Brúčková, družinářky ZŠ Velké Pavlovice

 

Nakoukněte do naší veselé školní družiny!

 

Fotogalerii z vánočního nadělování otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerii z našich každodeních činností a radostí otevřete po kliknutí ZDE

 

 

Více o Základní škole Velké Pavlovice na www.zs.velke-pavlovice.cz

 

26-01-2011-BK