Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zpívali jsme s Deníkem koledy, stejně jako dalších 130 tisíc zpěváků

Středa s krásným snad až magickým datem 12.12. roku 2018 patřila zpěvu. Přesněji řečeno už osmému ročníku celorepublikové akce Česko zpívá koledy pořádané Deníkem Rovnost.

Zpívalo celé Česko, zpívalo se dokonce i v Itálii, Španělsku, Německu, Turecku či v Řecku a zpívalo se také u nás, na náměstí před radnicí. Ve Velkých Pavlovicích se sešlo na sto padesát zpěváků. Tuto informaci nám sdělila paní Zuzka Pecháčková, jedna z členek místního Hanáckoslováckého krúžku, který letošní adventní zpívání premiérově pořádal.

Mimo Hanáckoslováckého krúžku dorazili k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí také zpěváčci z dětského folklorního souboru Floriánek, mládež navštěvující folklorní soubor pro starší děti při Ekocentru Trkmanka, mužáci z Presúzního sboru a mnozí další občané města, kteří všichni pospolu vytvořili úžasný a překrásně znějící chór.

Zpívat a koledovat se začalo úderem šesté hodiny večerní, městem pak zněly tóny snad těch nejkrásnějších a nejznámějších českých koled jako Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce valaši a rozverná vánoční písnička Vánoce, Vánoce přicházejí. Kdo by je neznal, kdo by si je rád nezazpíval…

Letošní ročník akce nalákal rekordní počet účastníků. Na náměstích, návsích nebo v kostelích se jich sešlo na 130 tisíc. Rekordní byl i počet míst, kde se zpívalo - jejich počet se vyšplhal na obdivuhodnou cifru 825. 

Příští rok tedy určitě znovu „na zazpívanou“ v ještě hojnějším počtu!

Přejeme vám všem krásný a poklidný advent…

Česko zpívá koledy s Deníkem Rovnost

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 13.12.2018