Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Známe Ámose JMK 2014. Stanislav Rubáš postupuje do republikového semifinále

V pondělí 10. února 2014 proběhlo v budově krajského úřadu v Brně pod záštitou hejtmana Michala Haška čtvrté regionální kolo 21. ročníku ankety Zlatý Ámos. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří už titul nejoblíbenější učitel získali na svých školách. Jmenovací dekrety jim předal hejtman Michal Hašek.

O postup do semifinále usilovalo celkem 13 žákovských týmů. Osm z Jihomoravského kraje, tři z Vysočiny a po jednom z krajů Moravskoslezského a Zlínského. Z kandidátů nominovaných v Jihomoravském kraji porota zároveň vybrala krajského nejoblíbenějšího učitele. Stala se jím Gabriela Bajková ze ZŠ Mládeže ve Znojmě. Společně s ní ještě do republokového semifinále, které se uskuteční 6. března v Praze, postupuje Stanislav Rubáš z Gymnázia Velké Pavlovice, Zdeněk Štěpánek z Gymnázia Elgartova v Brně a Richard Tribula z 1. Německého zemského gymnázia v Brně.

Pořadatelem tradiční ankety je občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele a obhájit svůj návrh. Účastníky ankety, která se uskutečnila pod záštitou hejtmana JMK Michala Haška, při zahájení za Jihomoravský kraj pozdravil soutěžící také člen krajské rady Jiří Janda.

Letos se koná již 21. ročník této soutěže, slavnostní korunovace jednadvacátého celorepublikového Zlatého Ámose bude součástí programu Kantorského bálu 29. března 2013 v Praze. Další podrobnosti o anketě najdete na www.zlatyamos.cz .

Zdroj: JMK


 

Fotogalerii z vyhlášení výsledků regionálního kola ankety ZLATÝ ÁMOS
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv JMK

 

11-02-2014 PV