Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zlatý podzim ve Vinařství Mikulica

V září byly zveřejněny výsledky dvou významných mezinárodních soutěží vín. 

Tou první byla největší německá mezinárodní soutěž vín MUNDUS vini. Letošní již 18. ročník hodnotil ústy více 164 vinařských profesionálů přes 4300 vín z 42 zemí světa. Hodnocení soutěže MUNDUS vini je výrazně přísnější, než je na mezinárodních soutěžích obvyklé. Zlatou medaili zde dostává víno s hodnocením nad 90 bodů a stříbrnou s více než 85 body. Proto je více než potěšující, že si velkopavlovické Vinařství Mikulica z této výstavy odváží zlatou medaili za Pálavu, pozdní sběr 2016.

Tou druhou byla největší a nejprestižnější asijská soutěž Asia Wine Trophy, konaná v jihokorejském Daejeonu v rámci týdenního asijského festivalu vína. V ultramoderním, skvěle vybaveném kongresovém centru v areálu někdejší světové výstavy EXPO ´93 soutěžily na čtyři tisíce vín z celého světa. Šestačtyřicet vín z Moravy se soutěže účastnilo s podporou Vinařského fondu a Národního vinařského centra. Z nich 38 přesáhlo medailovou hranici, ale protože soutěže OIV mohou udělit ocenění jen 30% zúčastněných vín v každé z vypsaných kategorií, část našich navzdory dobrým bodům zůstala pod čarou. V Koreji získali velkopavlovičtí vinaři dvě zlaté medaile. Jednu získalo Vinařství Mikulica za Pálavu, výběr z hroznů 2016 a druhou Vinařství Baloun za Ryzlink rýnský 2015.

Zdroj: NVC / 6.10.2017