Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zlatý hattrick! Trojnásobné vítězství v Bludišti

Bludiště je soutěžní pořad České televize Ostrava. Zkusit své štěstí v této soutěži se vydalo družstvo z devátých tříd ve složení Markéta Prokešová, Tadeáš Huličný, Miloš Mádl a Jožka Konečný.

Cesta do Ostravy v úterý 8. ledna 2019 nebyla zrovna snadná. Paní zima se totiž rozhodla ukázat, jak má vypadat. Husté sněžení nás provázelo po celou dobu jízdy po dálnici, ale náš řidič to zvládl a my dojeli načas do natáčecího studia v Ostravě Radvanicích. 

Zde nás již čekalo družstvo ze Základní školy Šiléřovice, které zvítězilo v dopoledním klání. Ale my se nedali a po sportovních disciplínách jsme se ujali vedení. Ve vědomostních úkolech nás trochu dotáhli, ale náš zisk Bludišťáků byl větší. Rozhodnout měla tajenka. Ale nerozhodla. Ani jeden z týmů neuhádl jméno moderátora, herce a zpěváka Marka Ebena a naše družstvo vyhrálo díky lepšímu výsledku. Nastala obrovská radost, protože vítězství nikdo neočekával. 

Druhý den bylo naším soupeřem Gymnázium z Nového Jičína. Kuriozitou tohoto kola byl zisk 16 Bludišťáků na překážkové dráze - ze 17 možných. I sám režisér pořadu tomu počtu  nemohl uvěřit. Gymnázium jsme porazili a závěrečnou tajenku uhodl Miloš - šlo o raka. V balancovníku jsme získali stříbrného Bludišťáka, když jsme umístili všechny koule do patřičných otvorů.

Do třetice byla naším soupeřem škola z okolí Kolína. Nedali jsme jim sebemenší šanci. Naše nervozita již úplně zmizela a jednotlivé úkoly jsme zdolávali s jistotou. I ve vědomostní části jsme se rozehřáli a drželi se soupeřem krok. Závěrečnou tajenku uhádla Markéta. Šlo o uhádnutí události, jíž byla svatba. V balancovníku jsme umístili všechny kuličky do daných pozic a znovu získali stříbrného Bludišťáka.

Vypukla obrovská radost. Tým BOBULE získal hattrick! Skandování nebralo konce. 

Poděkování patří všem, kteří se  podíleli na tomto velkém úspěchu. Musím zde zmínit naše dva skvělé herce - Kláru Bednaříkovou a Matěje Kocmánka, kteří sehráli úvodní scénku a představili tak naše družstvo. Děkujeme i paní učitelce Evě Doležalové, která se zhostila jednoho soutěžního úkolu.

A kdy nás uvidíte? Vždy v sobotu, a to hned  třikrát po sobě - 16. února, 23. února a 2. března 2019 na ČT D.

ZŠ * Žáci Základní školy v soutěži Bludiště

Text: Ing. Lenka Bukovská, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ V. Pavlovice / 14.1.2019