Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zlatou ze zemědělské olympiády si přivezl Jakub

Letos druhým rokem pořádal Zemědělský svaz ČR na českobudějovickém výstavišti podzimní zemědělskou olympiádu a jízdu zručnosti pro studenty středních zemědělských škol, která se uskutečnila v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2014, na níž se prezentovaly především střední školy mnoha oborů. Letošní soutěže se uskutečnily druhý den výstavy, tedy ve čtvrtek 2. října, v dopoledních hodinách.

Zemědělská olympiáda je určena studentům 2. – 4. ročníků středních odborných škol nebo učilišť zajišťujících výuku zemědělských oborů, zejména studentům oboru Agropodnikání. Garantem soutěže je Zemědělský svaz ČR a odbornou záštitu převzala katedra Zootechnických věd Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jaké disciplíny byly pro soutěžící připraveny?
V rámci zemědělské olympiády absolvoval každý soutěžící deset disciplín. Zahájením byl písemný test s dvaceti otázkami rozdělenými do čtyř oborů – zemědělství všeobecné, rostlinná a živočišná výroba a mechanizace. Poté přišly na řadu poznávačky semen, plodin, krmiv, plemen a zemědělské techniky, ale také manuální disciplíny jako je naložení a převoz slámy na kolečku, složení anglické uzdečky či dojení z umělého vemene. Nechyběl ani odhad hmotnosti živého zvířete a rostlinné komodity.

V letošním ročníku celorepublikové zemědělské olympiády zvítězil student třetího ročníku agropodnikání MěSOŠ Klobouky u Brna Jakub Procinger z Velkých Pavlovic.

Více po kliknutí ZDE

 

Jakubovi k jeho znalostem gratulujeme!


 

Fotogalerii ze zemědělské olympiády otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

03-10-2014 PV