Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zlaté dýně letos rozsvítily rozhlednu

Městská knihovna společně se Střediskem volného času při ZŠ Velké Pavlovice se letos snažily vymyslet, jak oživit každoroční Veselé dýňobraní a nabídnout dětem i jejich rodičům nové zážitky. Volba nakonec padla na areál pod rozhlednou Slunečná: místa dost, auta tam nejezdí, děti jsou v bezpečí a pohodě, na trávníku je hezké posezení, rozhledy dodaleka, nabídka občerstvení bohatá, mnohokrát se zde akce osvědčily a účastníkům se líbily.

Pochopitelně limitujícím faktorem je při takovéto akci počasí. Organizátoři proto byli v pondělí a v úterý minulého týdne hodně pesimističtí. Naštěstí perfektně vyšly předpovědi počasí a páteční odpoledne 5. září bylo krásně slunečné, horké a jasné. Snad pohoda při dýňobraní, kterou jsme pod rozhlednou zažili s klubkem dětí a jejich rodičů, je jasně vidět i na fotografiích v naší fotogalerii.

Přehlídku strašidelných, romantických i veselých „dýňáků“ jistě ocenili nejenom malí i velcí autoři, ale také všichni cyklisté a turisté, kteří zde hned následující sobotu startovali při Putování za burčákem. Odměnou dětem byly malé sladkosti, moc dobré opečené špekáčky a možnost si trošku zařádit. Jejich rodičům snad krásné fotky, které si mohou v případě zájmu na flesh disku odnést z městské knihovny.

Podobná akce se ovšem nedá zvládnout bez pomoci ochotných spolupracovníků, takže upřímné poděkování patří pracovnicím TIC Velké Pavlovice Karolíně Bártové a Věře Procingerové, za poskytnutí fotek pro doplnění fotogalerie paní Ludmile Podešvové. Ing. Lence Bukovské ze ZŠ za skvělou práci s dětmi a skvělé organizační zvládnutí, ochotné a příjemné Lucii Tajovské za písničky u táboráku a paní Ivetě Pláteníkové z občerstvení na rozhledně za sladkosti pro děti i přípravu táboráku.

Za poskytnutí krásných dýní děkuje knihovnice rodině Bártově z Tovární ulice a také paní Ludmile Čermákové a Marii Draškové z ulice Hlavní.

Paní Pláteníková nám také slíbila, že všechny dýně s večerním šerem rozsvítí, takže si zájemci z našeho města mohou ještě udělat na rozhlednu krásnou procházku a výsledky našeho společného snažení si prohlédnout.

Mgr. Dana Růžičková


 

Fotogalerie z VI. ročníku akce VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2014 u rozhledny Slunečná

Otevření fotogalerie I. * po kliknutí ZDE
Otevření fotogalerie II. * po kliknutí ZDE
Otevření fotogalerie III. * po kliknutí ZDE
Foto © 2014 Karolína Bártová

Otevření fotogalerie IV. * po kliknutí ZDE
Foto © 2014 Manželé Podešvovi

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

 

08-09-2014-BK