Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ZLATÁ UDICE 2011 - svazové kolo

V sobotu 4. června se na rybníku ve Velkých Pavlovicích a jeho bezprostředním okolí uskutečnilo celosvazové kolo soutěže mladých rybářů - Zlatá udice, ve které museli mladí rybáři postupně ukázat svůj lovecký um, znalosti z oblasti rybářské historie a předpisů, poznat co nejvíce ryb, živočichů a rostlin nacházejících se v okolí vod a konečně schopnost trefovat cíl a házet udicí do dálky.     

Zúčastnit soutěže se mohli mladí rybáři z více jak 100 místních organizací patřících do Moravského rybářského svazu, jehož působnost je shodná s územím bývalého Jihomoravského kraje. Tuto příležitost využilo 6 místních organizací (Adamov, Brno 5, Hodonice, Kroměříž, Týnec, Znojmo), které vyslaly kompletní 6-ti členné týmy, další 4 mladí rybáři soutěžili jen jako jednotlivci. Celkem se tedy soutěže zúčastnilo 40 závodníků ve věku 7 - 18 let.

Soutěž ve čtvrt na osm zahájil ředitel soutěže Ing. Šula. Účastníky rovněž přivítali, popřáli úspěšný den a bohaté úlovky, místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber a předseda klubu sportovního rybářství při TJ Slavoj p. Ladislav Blata.     

Po vylosování míst pro oba závody první části - lovu ryb udicí na plavanou, začala jednotlivá družstva míchat speciální návnady, které by přilákaly co největší počet ryb. První závod začal o půl deváté, druhý po výměně míst v 11:15, konec byl odtrouben v 12:45. Velmi dobrou znalost místních podmínek prokázali závodníci z Velkých Pavlovic, reprezentujícím místní organizaci Brno 5, které jsou členem. Soutěž družstev v lovu ryb na plavanou suverénně vyhráli, v jednotlivcích překvapivě zvítězil nováček v týmu Ondra Latýn, který jako jediný žák z 25 vyhrál svůj sektor v obou kolech. Na krásném 3. místě skončil teprve jedenáctiletý Martin Horák. Velmi dobře se umístili i další dva naši žáci 5. Pavel Gála a 7. Jakub Procinger, Jakub Svoboda soutěžící v kategorii dorostenců skončil druhý stejně jako benjamínek družstva Julinka Šulová v kategorii žákyň.    

Po obědě byli mladí rybáři rozděleni do dvou skupin, první se odebrala na hřiště, kde na ně čekala již postavená háziště disciplín rybolovné techniky, druhá zůstala na rybářské chatě, aby zde nejdříve společně absolvovala náročný písemný test o 50-ti otázkách a poté již chlapci a děvčata po jednom prošli prověrkou schopnosti poznat ryby, vodní živočichy a živé rostliny. Přibližně po 2,5 hodinách se skupiny vyměnili. Dobojováno bylo až po sedmé hodině a dlouhý čas zpracovávání výsledků byl přerušován postupným vyhlašováním výsledků jednotlivých částí soutěže.     

Velkopavlovičtí rybáři pokračovali ve vítězném tažení i v odpoledních disciplínách a jako družstvo byli nejlepší jak ve znalostech, tak i v rybolovné technice. Je tedy jasné, že tak zvítězili i v celkovém pořadí a to s obrovským náskokem. V jednotlicích celkově zvítězil v kategorii žáků Pavel Gála (5. v lovu ryb, 1. ve znalostech, 2. v RT) a hned těsně za ním skončil Jakub Procinger (7. v lovu ryb, 2. ve znalostech, 1. v RT). V kategorii žákyň (7 závodnic) obsadila celkově 2. místo teprve 7-mi letá Julinka Šulová (2. v lovu ryb, 2. ve znalostech, 5. v RT) a konečně v kategorii dorostenců (8) získal stříbro Jakub Svoboda (3. v lovu ryb, 5. ve znalostech, 3. v RT). Za zmínku stojí i celkové 5. místo Ondry Latýna, kterému tak velmi těsně utekl postup do národního kola a 11. místo Martina Horáka. Tonda Střítecký, soutěžící jen v jednotlivcích, skončil na pěkném 13. místě z 25 žáků     

Na závěr musím říct, že soutěž se po všech stránkách povedla a byla všemi účastníky vysoko hodnocena. Velké štěstí jsme měli i na počasí, v průběhu odpoledne nás postupně z jihu minuli 3 bouřky.    

Zvláště poděkovat chci všem místním dospělým rybářům i nerybářům, kteří se významně zapojili do náročné organizace této soutěže. Jmenovitě to byli: moje pravá ruka a druhý mozek technický ředitel Radek Bárta, členové sboru rozhodčích a technické čety:  Jiří Šula st., Marie Šulová, Václav Halm ml., Zdeněk Buchta, Michaela Šulová, Věra Procingerová, Oldřich Vymazal, Petr Vojta, Michal Mauer a Vladimír Šula, celodenní občerstvení zajistili p. Hlávka a p. Bazala. Dík patří i Jožkovi Konečnému za perfektní přípravu travnaté plochy.


Ing. Jiří Šula – ředitel soutěže

.

Všem vítězům gratulujeme a postupujícím do národního kola přejeme mnoho úspěchů.

 

Výsledková listina závodu ke stažení ve formátu XLS ZDE

 

Fotogalerii * I  - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerii * II  - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerii * III  - otevřete kliknutím ZDE

 

08-06-2011 PV