Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Živý betlém na velkopavlovické faře

Ve čtvrtek 27. prosince 2018 ve čtyři hodiny odpoledne zavítal na farní dvůr ve Velkých Pavlovicích každý, kdo chtěl shlédnout živý betlém.

Pravidelně po celý rok vede Hanka Bálková na faře pro děti Božský klubík. Děti se schází každých čtrnáct dní. Čtou z Písma svatého. Povídají si příběhy. Hrají hry, vyrábí, chodí na vycházky. Tvoří malé-velké Boží společenství. A právě tyto děti si pod vedením Haničky po vzoru svatého Františka z Assisi secvičily živý betlém. Schola Boží děcka příběh doplnila krásnými zpěvy.

Josef s Marií putovali do Betléma na sčítání lidu. Strážný, selka ani hospodář je u sebe nenechali přespat. Uchýlili se tedy do stáje za městem, kde Panna porodila Ježíška. V tu dobu anděl zvěstoval pastýřům, že se narodil Spasitel, vydali se mu tedy poklonit. A to už mudrci od východu navštívili Heroda, že hledají židovského krále. Betlémská hvězda je však zavedla do chudé stáje. Zde děťátko obdarovali. A všichni Jezulátku zpívali.

Na závěr si s herci se scholou a všichni hosté zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán.

Otec Marek Slatinský ještě požehnal víno ke svátku svatého Jana a už se mohl rozlévat svařák (od vinařství Mikulica) i čaj a pojídat vánoční cukroví od šikovných hospodyněk. Pojídalo se, koštovalo, besedovalo. Požehnaný zbytek doby Vánoční a zdraví do Nového roku si přáli všichni navzájem. Příhodné počasí způsobilo, že posledního návštěvníka vyprovázela až noční obloha s tisícem rozzářených hvězd.

Farnost * Živý betlém na farním dvorku

Text: Stanislava Bílková / Foto: Oldřich Otáhal / 2.1.2019