Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Získala zlatý běžecký pohár, předcházela tomu sázka

Veni, vidi, vici…
...i tak by se to dalo říci, ale stálo to jí to hodně dřiny. KAROLÍNA BÁRTOVÁ z Velkých Pavlovic si odvezla ze sobotního slavnostního předávání cen a pohárů celoroční soutěže Moravsko Slovenského běžeckého poháru Grand Prix Slovácko 2015 zlatý pohár za první místo v kategorii Ženy 35. Převzala tak pomyslnou štafetu od svého manžela a zároveň skvělého trenéra Radka, který si loni ze stejného pódia odnášel pohár za 3. místo v kategorii Muži Grand Prix Slovácko 2014.

Chtěla tomu všemu velká náhoda, vlastně sázka. Každoročně se koná vyhlašování výsledků MSBP na Běžeckém plese ve slovenském městě Gbely. Zde se loni Karolína jen tak z legrace vsadila se svými přáteli, že se zúčastní čtyřkilometrového závodu v Jablonici. V lednu se zdálo vše daleko, ale jakmile se začal termín závodu blížit, začalo i přituhovat. Alternativa běhu se nezúčastnit, vzdát se a sázku prohrát, naprosto nepřipadala v úvahu. Nešlo to jinak, musela zahájit trénink. Parťákem, dobrým rádcem, konzultantem a mnohdy i psychologem se jí stal manžel, letitý běžec s bohatými zkušenostmi. Ve dvou se to vždycky táhne líp, v tomto případě dokonce až na zlatý stupínek bedny.

Nakonec nezůstalo jen u vyhrané sázky, tedy absolvování závodu v Jablonici, ale doposud k odběhnutí 17 závodů (z toho 13 závodů patřících právě do soutěže Moravského-Slováckého běžeckého poháru), avšak hlavně a především, k nalezení velké životní lásky a náplně, běhu. Karolína a Radek závodí za Fanclub Bíla, čímž závod co závod neskrývaně vyjadřují své obrovské sympatie k předsedovi MSBP a současně i hlavnímu komentátoru soutěže panu Pavlovi Bílovi, vždy vtipem a dobrou náladou sršícímu člověku. Jak jinak, dříve vynikajícímu běžci.  

Pohár převzala Karolína Bártová z rukou starosty města Velké Pavlovice pana Jiřího Otřela, který byl spolu se svou manželkou čestným hostem Běžeckého plesu. Pozvání představitele našeho města na ples nebylo čirou nahodilostí, ale naopak mělo svůj pádný důvod. Velké Pavlovice se v roce 2016 stanou hlavním pořadatelem zbrusu nového běhu zařazeného do MSBP 2016
I. ročníku BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU * více informací po klinutí ZDE.
Ten se uskuteční o velikonočních svátcích, v sobotu 26. března 2016.

Již nyní srdečně zveme všechny milovníky běhu, amatéry i profíky, děti i dospělé!

 

Pokud přemýšlíte, že se zúčastníte nejen velkopavlovického běhu, ale celého
Moravsko Slovenského běžeckého poháru,
začtěte se do následujících řádků a stručně se s touto soutěží seznamte...

Moravsko Slovenský běžecký pohár se skládá z Grand Prix Slovácka (Česká republika) a Grand prix Záhoria (Slovenská republika), avšak na závodech mohou startovat závodníci prakticky z celého světa. V uplynulém roce se na závodech MSBP objevili závodníci z 15 států (ČR, SR, Německa, Rakouska, Polska, Francie, Itálie, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Keně, Etiopie, Bulharska, Norska a Rumunska). Roku 2015 bylo do soutěže zařazeno 34 závodů a co se týče účasti, tak to byl rekordní ročník. Na startu se sešlo neuvěřitelných 12.295 závodníků všech věkových kategorií.

Moravsko Slovenský běžecký pohár má své vlastní webové stránky
pod adresou http://bkhod.webnode.cz/, určitě je navštivte.

 

Doufáme, že v roce 2016 padne nový účastnický rekord.
Možná i díky premiérovému velkopavlovickému běhu, možná i díky právě Vaší účasti!

U startovního výstřelu na viděnou!

Jiří Otřel, starosta města Velké Pavlovice


 

Slavnostní vyhlašování celoroční soutěže
MORAVSKO SLOVENSKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2015 ve Gbelech

Kategorie Ženy 35

 

Fotogalerii z předávání pohárů otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Milan Kocúrik

 

 


25-01-2016-BK