Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zimní TIP našeho TIC - Kam na lyže?

Právě panující zima je po několika letech i na teplém jihu Moravy skutečně bílá a mrazivá, což těší především milovníky lyží a snowboardů. Pokud mezi ně patříte a nemáte čas či finanční prostředky na lyžování ve vzdálených a nákladných horských střediscích, můžete si zalyžovat třeba i mezi vinicemi. Přinášíme Vám pět zajímavých tipů, kam si v nejbližším okolí vyrazit za zimními radovánkami.

 

NĚMČIČKY – www.sportnemcicky.cz

Velkým Pavlovicím nejbližší a současně i nejnížeji položená sjezdovka ve střední Evropě se nachází v sousedních Němčičkách. Nazývá se také velmi často jako „Lyžařské středisko mezi vinohrady“. Sjezdovka má 350 m, nadmořská výška je pouhých 180 m n. m. Samozřejmostí je vlek s klasickou pomou, umělý povrch a zasněžování sněžnými děly.

Přes zimu zde působí instruktoři pomáhající s výcvikem dětí i dospělých. Středisko má zázemí s občerstvením, ubytování pro 94 osob se servisní obsluhou a s půjčovnou výzbroje pro lyžaře. Od letošního roku je v provozu dopravníkový pás pro nejmenší lyžaře. Areál nabídne též noční lyžování.

 

OLEŠNICE – www.ski-areal.cz

V areálu najdete sjezdovku o délce 500 metrů, s převýšením 100 metrů, vybavenou sněžnými děly. Samozřejmostí je údržba sjezdovky rolbou. V provozu jsou vleky s kapacitou 1.500 lyžařů za hodinu, nejmenším lyžařům je k dispozici zdarma dětský vlek. V nabídce areálu je lyžařská škola pro děti i dospělé, lyžařská školka pro maminky s dětmi, večerní lyžování a na své si přijdou i snowboardisté. Zázemí tvoří půjčovna a servis lyží, občerstvení, ubytování v turistické ubytovně přímo po svahem či parkoviště zdarma.

 

ZBRASLAV U BRNA – www.lyzovani-zbraslav.cz

Ve Zbraslavi si zalyžujete na dvou 300metrových sjezdovkách s převýšením 40 metrů, na snowboardisty čeká speciálně upravená sjezdová zmola. Sjezdovky mají střední až lehkou obtížnost a jsou vybaveny vlekem s kapacitou 700 lyžařů za hodinu. Areál má možnost přisněžování spodní části, navážení přírodního sněhu a úpravy sněžným skútrem. Parkování je možné na konci obce Zbraslav.

 

BLANSKO – HOŘICE – www.skihorice.cz

V areálu jsou k dispozici dva vleky, pro náročnější lyžaře je určen vlek o délce 315 m s převýšením 74 m, pro méně náročné pak vlek o délce 170 m s převýšením 43 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a celý areál může být uměle zasněžován. Občerstvení je přímo na místě u stánku, případně lze využít blízké restaurace. Parkovat zdarma lze 400 m od lyžařského komplexu. Areál nabízí i lyžařskou a snowboardovou školu pro začátečníky i pokročilé.

 

PŘEDKLÁŠTEŘÍ U TIŠNOVA – www.vlekpredklasteri.cz  

Lyžařský vlek „Klínek“ nabízí tři upravené sjezdovky s převýšením 100 metrů a celkové délce 1.660 metrů, jedna z nich umožňuje noční lyžování. Dopravu lyžařů zajišťuje jeden vlek, v rámci dětské školy je k dispozici i vlek pro děti. Areál je vybaven sněžnými děly a rolbou. O začátečníky se postarají zkušení instruktoři ve víkendové lyžařské a snowboardové škole. Na okraji sjezdovky je možno sáňkovat a bobovat. Parkoviště je 100 m od vleku, občerstvit se můžete v bufetu přímo pod svahem.

 

FILIPOV – www.skifilipov.info

Ski areál se nachází za obcí Javorník nad Veličkou v Bílých Karpatech. Areál je vhodný jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty. Zalyžovat si můžete na dvou tratích – hlavní sjezdovka má délku 550 metrů a převýšení 85 metrů, dětská sjezdovka pak 80 metrů a převýšení 10 metrů. Lyžařům jsou k dispozici dva vleky s kapacitou 950 osob za hodinu, areál je vybaven sněžnými děly a osvětlením pro noční lyžování. Občerstvení naleznete přímo u vleku.

 

Turistické informační centrum Velké Pavlovice Vám přeje také v zimních měsících 
příjemně a především aktivně strávený čas na jihu Moravy!

 

 

14-01-2009