Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zima nezima, senioři se dali do úklidu města, navzdory osmi křížkům

Přestože se v sobotu (2. dubna 2022) vrátila zima s velmi nepříjemným, větrným a po ránu dokonce mrazivým počasím, uskutečnil se ve Velkých Pavlovic velký jarní úklid. 

Zúčastnili se jej dokonce i senioři z místního Klubu důchodců, kteří se teple oblečeni vydali uklízet a sbírat odpadky hned na několik míst po městě. Jako vždy si vzali na starost parčík na ulici Bezručova, dětské hřiště na ulici Čechova, veřejné prostranství na ulici Trávníky a parčík okolo "policejní" bytovky na ulici Dlouhá.

Našim dříve narozeným za tento počin patří obrovské poděkování, neboť vzhledem ke svému vyššímu věku, ve valné většině doprovázenému mnoha zdravotními problémy, nezaváhali a dali se do práce. Prozradíme, že někteří brigádníci mají už na svém kontě neuvěřitelných osm křížků, tak to tedy klobouk dolů!

Nyní je prostor na malé zamyšlení... 

Uvědomují si strůjci, a vlastně i nestrůjci, nepořádku jednu zásadní věc? Že kdyby nebylo nepořádných lidí, pořádní lidé by po nich nemuseli uklízet? Že ti, co odpadky zahazují, vytváří černé skládky a jsou neohleduplní ke svému životnímu prostředí, rozhodně mezi brigádníky nenajdeme? Že po těchto hulvátech pak uklízí slušní pořádkumilovní lidé? A že je jim dokonce osmdesát let? Takže, až budete házet třeba do levandulového záhonu mastný sáček od brambůrek, nebo povezete obalový materiál od skořepinových kufrů do přírody mezi vinohrady, zamyslete se nad tím, že díky vašemu hulvátství nejen ničíte i vaše životní prostředí, ale přidáváte práci ostatním. Doufáme, že je vám stydno.

Všem členům Klubu důchodců a vlastně naprosto úplně všem, co se nejen v plánovaný den úklidu, ale i kdykoliv jindy podílejí na zútulňování našeho města a okolí, velmi děkujeme!

Klub důchodců * Jarní úklid města Velké Pavlovice

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 4.4.2022