Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zima není, nevlídné počasí komplikuje práci službám města i firmám

V měsíci lednu bývá jistota mrazu. Anebo bývala? Rok 2023 nám prozatím naděluje počasí, které odpovídá spíše podzimu. Sychravo komplikuje venkovní činnost, nepřeje stavebním pracím a narušuje tak i komfort občanů města. 

Obzvláště na to doplácí občané bydlící v ul. Stará a v ul. Starohorská. Všude přítomné blatíčko po opravách inženýrských sítí je obtěžující, a mírný mráz by pomohl jak občanům, tak určitě i firmám. Bohužel přírodě neporučíme a situace v ul. Stará nemá řešení do doby, dokud nebudou dokončeny stavební práce. 

Po sváteční odmlce by měly být dokončovací práce na kanalizaci zahájeny v pondělí 9. ledna. V následujícím týdnu bude řešen s dodavatelem stavby způsob uvedení povrchu komunikace do rozumného stavu. V ul. Starohorská bude komunikace očištěna, jakmile budou dokončeny zásypy hlínou a bude pracovníky města položena dlažba. Předpokládáme dokončení do týdne, ale opět vše bude záležet na počasí.

Text: Petr Hasil, starosta města Velké Pavlovice / 6.1.2023