Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zima jako na houpačce, dětem však počasí vrásky nedělá

„Tento způsob zimy zdá se nám poněkud bláznivým!“ Teploty ještě do včerejška jako na jaře, avšak doprovázené celodenní ponurou tmou připomínající polární noc, inverze jako když vyšije. Během pár nočních hodin doslovný teplotní sešup, místy až o patnáct stupňů, ráno osm pod nulou, auta na parkovištích pod silnou krustou námrazy a slunce si svítí a hřeje se na vymetené obloze jako zlatý pecen chleba. Počasí snad už roupy neví co dělat a jaké kotrmelce nám předvést!

Krásného dne plného slunečního světla využily i paní učitelky místní mateřské školy a vyrazily s dětmi na zahradu, načerpat síly a energie a trochu se vyřádit. Promrzlá půda je bezvadná, na té se děti blátem neumažou, teplé oblečení a pohyb zahřejí a krásná zahrada už jen završí punc ideálu tohoto okamžiku.

Nepřeháníme, vždyť zahrada Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích, která v posledních letech prošla náročnou generální rekonstrukcí, je opravdu nádherná. Navíc velmi účelová, praktická, barevná, osázená řadou nových herních prvků, průlezek a houpaček, ale především bezpečná. A přesně tak to má na takové zahradě vypadat!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze zimních hrátek dětí na zahradě mateřské školy
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Ing. Zdeněk Kaber

 

 

13-01-2014-BK