Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŽENY a VÍNO... a tisíce dalších společných témat

Krása, elegance, šarm, milé úsměvy, vůně rudých růží a vína, to vše zaplnilo velkopavlovický podzemní labyrint Vinných sklepů Františka Lotrinského. Stalo se tak ve čtvrtek večer, dne 10. dubna 2014, při příležitosti ryze dámského podniku, akce s názvem ŽENY a VÍNO.

Už sám název dává tušit příjemnou atmosféru podtrženou ženskostí, to vše doplněné degustací vynikajících svěžích vín, ochutnávkami skvělých sýrových variací a jako třešnička na dortu řada významných a milých hostů. V tomto případě výhradně žen, jenž obohacují svou prací svůj i náš život, ať už na poli politiky, kultury, módy a u nás samozřejmě tolik typického vinařství.

Ačkoliv se tentokrát jednalo o bez výjimky ženský večer, zahájili jej muži, v čele s prvním mužem města Velké Pavlovice, starostou Ing. Pavlem Procházkou. Ten v úvodu pozdravil a srdečně uvítal všechny přítomné ženy, zvláště pak významné hosty.

Mezi ně patřily paní Miroslava Němcová, politička, která již od roku 1998 působí v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, paní Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, paní Lada Válková, ředitelka Dětského domova Mikulov, paní Jarmila Poliaková, majitelka Šlechtitelské stanice vinařské, a.s. a Penzionu André ve Velkých Pavlovicích, paní Eliška Tomková, majitelka velkopavlovického módního studia s pražskou pobočkou Elisha Mode, místní folklórní zpěvačka Ludmila Malhocká, operní zpěvačka Barbora Grůzová, klavíristka Eliška Vomáčková a vinařky z Velkých Pavlovic Darina Zborovská za Vinařství Zborovský, Eva Buchtová za Vinařství Buchtovi a Marcela Štambacherová za Vinařství Řádek.

Jak již bylo nastíněno, akci zahájili muži. Ano, skutečně byli dva, opět však nemluvili o nikom jiném, než o ženách. Pan starosta přivedl mezi křehké růže jeden pomyslný trn, pana Petra Nováka, trenéra rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, čerstvé držitelky hned několika medailí včetně zlata z nedávné zimní olympiády v Soči. Jako „trn“ se však ani v nejmenším neprojevil, na adresu své svěřenkyně Martiny sršel nekonečnými superlativy.

Poté už večer, jehož program do posledního detailu zorganizovala paní Dagmar Švástová a úžasně moderovala paní Romana Parlásková, patřil jen a jen ženám. Nalévalo se víno, ochutnávaly sýry, mluvilo se o všem, co mají ženy rády, co je zajímá. Na přetřes přišla móda, děti, náročné kloubení soukromého rodinného a pracovního života, mezilidské vztahy, koníčky, úspěchy, pády, velké radosti i drobné neřesti, prostě život… Život žen, který si každá prožívá sama za sebe v tisících podobách a alternativách, ale nakonec, všechny jsou si tolik podobné. Najde se bezpočet témat, kde se ženy najdou a zjistí, že ať je právě život zavál kamkoliv a připravil jim jakékoli osudy, pořád jsou naladěny na totožné vlně.

Ženy jsou jako diamanty. Jsou stejně tvrdé jako tento vzácný nerost a pokud je s nimi správně zacházeno, promění se v nejkrásnější a nejhodnotnějšího ozdobu, vzácný a drahý briliant. V ženu, v bytost nevyčíslitelné hodnoty…

Doufáme, že si všechny ženy večer věnovaný a připravený jen a jen pro ně užily.
Věříme, že určitě nebyl poslední…

 

Karolína Bártová


FOTOGALERIE

I. * ŽENY A VÍNO * otevřete kliknutím ZDE

II. * ŽENY A VÍNO * otevřete kliknutím ZDE

III. * ŽENY A VÍNO * otevřete kliknutím ZDE

IV. * ŽENY A VÍNO * otevřete kliknutím ZDE

 

Módní přehlídka studia ELISHA MODE...

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 


 

 

Projekt s podporou Vinařského fondu

www.vinazmoravy.cz

 

 

11-04-2014-BK