Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zemřel obdivovatel lužních lesů, básník, fotograf a přítel Velkých Pavlovic pan Bohumil Lošťák

V úctyhodném věku pětadevadesáti let zemřel lesník, básník, spisovatel a fotograf Bohumil Lošťák z Tvrdonic, který měl dlouholetý vřelý vztah k našemu městu. Velké Pavlovice několikrát navštívil a dokonce zde v roce 2009, ve vysokém věku 89 let, uspořádal autorskou výstavu fotografií. 

Měl u nás několik velmi dobrých a dlouholetých přátel, pana Doc. Ing. Františka Kynického, C.Sc.. s jeho celou rodinou, p. Miloše Krejčiříka, p. Ing. Zdeňka Karbera, p. Ing. Pavla Procházku a p. Ing. Jaroslava Bendu, Ph.D..

Pan Lošťák získal v roce 2008 Cenu Jihomoravského kraje, jako osobnost, jejíž život a jednání výrazným způsobem přispívá k věhlasu a dobrému jménu kraje.

O Lošťákově úmrtí informovala veřejnost jeho dcera Eva. "Tatínek obdivoval lužní lesy, Lanžhot a jeho obyvatele, Lednicko-valtický areál. Byl i milovník vína," uvedla Eva Lošťáková. Její otec zemřel v pátek 5. května, pohřeb se koná v pátek 12. května 2017 v půl třetí odpoledne v kostele svatého Mikuláše v Tvrdonicích.

Curriculum vitae - ke stažení po kliknutí ZDE 
Smuteční parte * ke stažení po kliknutí ZDE

179684

Text: zdroj Břeclavský deník & Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. / 9.5.2017