Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zemřel MIROSLAV GRÉGR, vynikající kameraman, dokumentarista a dlouholetý obětavý spolupracovník města Velké Pavlovice

Miroslav Grégr již další video reportáže nenatočí. Zemřel nečekaně ve věku 67 let dne 16. dubna 2014. Jeho práce desetiletí dokumentovala proměny našeho města a život jeho občanů.

Miroslav Grégr se narodil dne 18. ledna 1947. Velkou zálibou mu již od mládí bylo fotografování. Jeho fotografie zachycovaly mnohé slavnostní i obyčejné chvíle života našeho městečka a jsou součástí alb mnoha našich rodin. S rozvojem filmové techniky a díky její dostupnosti našel obrovskou zálibu právě ve filmování. Uplynulá dvě desetiletí se věnoval naplno filmu a filmování. Vrcholem jeho profesionální práce byl film „Modré Hory“, který slovem doprovodil herec Ladislav Lakomý. Pro Město Velké Pavlovice zpracovával téměř 20 let skvělé video kroniky, vytvářel video reportáže o životě a dění ve městě. Filmoval soukromý život našich občanů.

Ještě 16. dubna odpoledne jsme společně na radnici plánovali nové video reportáže, filmové upoutávky, co by pozvánky do Velkých Pavlovic, filmovou trilogii o meruňkách, víně a folklóru. V plánu jsme měli i novou reprezentační videokazetu o městě. Mirek Grégr žil každým dnem děním ve městě, dokázal zachycovat jeho krásy, okolí, obyčejný život našich občanů, ať již ten nejobyčejnější pracovní nebo slavnostní. Naposledy nás svou video reportáží doprovodil 5. dubna při zahájení turistické sezóny, na Jarní šlapce.

Osud někdy dokáže splést podivnou nitku života. Náhle – neočekávaně – o to víc překvapující pro nás všechny byla po ránu smutná zpráva o zákonu času, který odměřil poslední kroky Mirkovy životní pouti.

Včerejší večer tak vše změnil, vše je minulostí. Zůstává zde jen to, co bylo vykonáno… jeho fotografie, jeho dokumenty, záběry, které nás i příští generace budou dále těšit při ohlédnutí do minulosti. Vzpomínky, které nezaniknou a budou nám vracet obraz člověka, který žil mezi námi. 

S úctou a poděkováním za vše Pavel Procházka, starosta


 

Miroslav Grégr...

 

Foto © 2011 Jana Vondrová

 

 

 

17-04-2014-BK