Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zemědělská výstava DARY JIŽNÍ MORAVY zahájena...

Úderem desáté hodiny dopolední byl v pátek, dne 27. září 2013, ve Velkých Pavlovicích slavnostně zahájen znovuobnovený ročník dříve velmi oblíbených zemědělských výstav s názvem DARY JIŽNÍ MORAVY. Záštitu nad výstavou převzali pánové senátor Ing. Jan Hajda a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. Na samotné zahájení se osobně dostavil první jmenovaný, který spolu se zástupci hlavních pořadatelů, starostou města Velké Pavlovice Ing. Pavlem Procházkou, předsedou místní organizace Českého zahrádkářského svazu Ing. Pavlem Lacinou a ústřední osobou realizačního týmu výstavy Dagmar Švástovou, pozdravil a přivítal početné publikum.

To zaplnilo celé nádvoří Ekocentra Trkmanka, kde se nachází značná část expozic a navíc v jeho těsném sousedství v pátek dopoledne proběhl studentský happening. Není tedy překvapením, že mezi prvními návštěvníky byli především mladí lidé, studenti Gymnázia Velké Pavlovice a také studenti rakouské Střední ovocnářsko-vinařské školy v Klosterneuburgu.

Nechyběli však ani v hojném počtu zastoupení místní občané, představitelé okolních obcí, pedagogové a žáci ze základní školy a také náhodní turisté, kteří v těchto dnech obléhají jižní Moravu, Velké Pavlovice nevyjímaje, co by baštu lahodného burčáku. Všem bylo příjemným doplněním a podmalováním zahájení výstavy vystoupení alternativní cimbálové muziky Medicimbal  pod vedením rodáka z Velkých Pavlovic Romana Veverky.

Expozice DARY JIŽNÍ MORAVY jsou rozmístěny do několika areálů. Jak bylo již zmíněno, část se nachází v budově Ekocentra Trkmanka, další pak najdete v Sokolovně, na place za Sokolovnou a v přízemních prostorách sýpky.

 

Zemědělská výstava DARY JIŽNÍ MORAVY bude otevřena
od pátku až do neděle 27. až 29. září 2013 vždy od 9.00 do 18.00 hod.,
podrobný program a rozpis umístění jednotlivých expozic naleznete po kliknutí ZDE.

 

Přijměte naše srdečné pozvání!

Karolína Bártová


 

Fotogalerie ze slavnostního zahájení výstavy DARY JIŽNÍ MORAVY * I.
- otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie ze slavnostního zahájení výstavy DARY JIŽNÍ MORAVY * II.
- otevřete po kliknutí ZDE

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

 

RUDOLF II.; Arcimboldo - volné zpracování, Z. Bravencová

 

 

27-09-2013-BK