Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Zelená pěší trasa má rozcestníky - turisté "zelenou" k výletům bez bloudění

Jak jsme vás již v polovině července t. r. v aktualitách informovali, členové KČT Blansko označili zelenou turistickou značkou novou pěší turistickou trasu o celkové délce 17 km vedoucí z Velkých Pavlovic, přes Němčičky a Bořetice až do Kobylí. V pátek 22. srpna 2008 proběhly finální práce tohoto značení. Pan Janás s panem Neckářem (zkušení značkaři KČT) doplnily tuto trasu o směrové tabulky s kilometráží.

Trasa začíná u zastávky ČD ve Velkých Pavlovicích a prochází katastry všech pěti obcí v Modrých Horách. Zároveň navazuje na stávající žlutou i modrou trasu a tím dává příležitost k mnoha variantám pěších výletů po vinařském kraji.

Takže milí turisté, batůžky s pořádnou svačinou na záda a můžete bez bloudění vyrazit po Modrých Horách! A pokud si raději vyjdete na výlet spolu s námi - domorodci, máte nejbližší příležitost již 13. září 2008, kdy Vás srdečně zveme na akci pro pěší turisty i cykloturisty – ZA BURČÁKEM DO MODRÝCH HOR.

Těšíme se na setkání s Vámi!

 

Kam a kudy? Rozcestníky poradí ...

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

23-08-2008