Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Žehlení krojových sukní pokračuje...

Minulý čtvrtek, 12. února 2015, se Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích už podruhé věnovalo kurzu žehlení krojových sukní. I tentokrát se ženy pod vedení lektorky Žanety Buchtové seznámily s postupem škrobení i žehlení krojových sukní. A stejně tak jako před týdnem projevila o náš kurz zájem televize, tentokrát Televize Brněnská.

Reportéry však nezajímalo jen škrobení a žehlení sukní, ale především Velkopavlovický kroj. Na žádost reportérů Brněnské Televize jsme se domluvily s ochotnými ženami z okolních vesnic, aby představily i kroje, které se nosí u nich. Jelikož byla žádost vyslovena na poslední chvíli, podařilo se nám zajistit mimo Velkopavlovického kroje, pouze kroj z Kobylí a z Rakvic. K prohlédnutí nám byl zapůjčen ještě kroj z Bořetic. Z každé vesnice přijela spolu s krojem i slečna, která při natáčení ochotně stála modelem.

Všem děvčatům i jejich „oblékačkám“ které reprezentovaly svou vesnici, nebo město děkujeme.


Výsledek natáčení budete mít možnost shlédnout v Brněnské televizi,
nebo prostřednictvím webových stránek Ekocentra Trkmanka či Města Velkých Pavlovic. O termínu vysílání Vás budeme včas informovat.

 

Za Ekocentrum Trkmanka Zuzana Pecháčková


 

Fotogalerii z druhého kurzu žehlení krojových sukní
na Ekocentru Trkmanka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Zuzana Pecháčková

 

 


17-02-2015-BK