Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ze školčat prvňáci aneb Na shledanou ve školních lavicích!

Pasování předškoláků na prvňáčky a nebo chcete-li loučení s mateřinkou, stalo se v posledních letech milou tradicí Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích. Při této příležitosti se vždy sejdou ve slavnostně vyzdobeném sále městské radnice děti právě opouštějící školku se svými rodiči, paními učitelkami, ředitelkou MŠ, ředitelem ZŠ, paní matrikářkou a starostou města, aby je právě on pasoval do řad právoplatných školáků – prvňáků.

Posezení na radnici, kdy jsou malé šestileté děti středem pozornosti a důležitosti a především samotný akt pasování, je pro předškoláky nezapomenutelným životním zážitkem a přelomovým okamžikem. A nejen pro ně, ale i pro jejich rodiče. Všichni si společně v tuto chvíli uvědomí, že jim od 1. září začne mnohem náročnější období plné povinností, pravidelného denního režimu a také období, kdy si budou muset trošku ukrojit ze svého bezstarostného času hraní a zábavy na úkor učení.

 

Žádné chmury, všechny děti se už do školy velmi těší!
A my jim všem přejeme, aby si školu krásně užívaly,
aby dostávaly co nejvíce jedniček a hlavně, aby byly šťastné!

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z pasování předškoláků do řad prvňáčků
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

 

04-07-2013-BK