Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ze San Francisca míří do V. Pavlovic 14 medailí

Moravští a čeští vinaři přivážejí desítky medailí z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition. Její 35. ročník vynesl našim vinařům jednu velkou zlatou medaili, dále 7 zlatých, 31 stříbrných a 37 bronzových. Celkově tedy vinaři získali 76 medailí. Velkým úspěchem jsou další medailová ocenění pro moravská červená vína, kterých uspělo celkem 6. Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Velkou zlatou získala Pálava 2014 pozdní sběr z firmy Vinice Hnanice. “Tak jako Žatecký chmel nebo Budějovický Budvar se i naše moravská vína stávají světovou specialitou - je jich málo, jsou netradiční a jsou výborná,” komentoval výsledky ředitel firmy Ing. Evžen Kašpárek. Kolekce vín vinařství Vinice-Hnanice získala “Best of Nation Award”. Oceněné víno, jako jediné z České republiky, dostalo velkou zlatou medaili a zařadilo se tak mezi nejlepších 5% z téměř 5 tisíc vzorků z celého světa.

Největší dojem v San Franciscu zanechala Pálava, tedy odrůda vyšlechtěná na Moravě. Dalších šest zlatých medailí pak získaly odrůdy Rulandské modré, Rulandské šedé, André, Ryzlink vlašský, Chardonnay a Irsai Oliver. Velká odrůdová pestrost panovala i u stříbrných a bronzových medailí, což jen dokládá, že naše vinařství vyniká kromě individuálních úspěchů také nesmírnou rozmanitostí a nadstandardně vysoko kvalitou napříč všemi pěstovanými odrůdami.„San Francisco International Wine Competition je nejprestižnější soutěží vín v USA a úspěch moravských vín zde není náhodný. V zámoří naše vína budí zaslouženou pozornost pravidelně a letošních 76 medailí navazuje na úspěchy v minulých letech,“ říká Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Již 35. ročníku San Francisco International Wine Competition se letos zúčastnilo 4902 vín z 26 zemí, což je o 7 % více než loni. Porota byla složena ze špičkových odborníků převážně z USA, jakými jsou například Anthony Dias Blue, výkonný ředitel soutěže nebo Tim Macdonald, ředitel odborné jury. Z dalších zemí zde působili například Jim Harré, mezinárodní hodnotitel z Nového Zélandu či Rowald Hepp z Německa.

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia

 

Výsledky velkopavlovických vinařství

Miroslava Balounová Rulandské modré, pozdní sběr 2013 zlatá
PAVLOVÍN Sauvignon, pozdní sběr 2013 bronzová
PAVLOVÍN Chardonnay, pozdní sběr 2013 bronzová
PAVLOVÍN Rulandské šedé, pozdní sběr 2013 bronzová
Vinařství Lacina Rulandské šedé, pozdní sběr 2013 zlatá 
Vinařství Marek Lacina Aurelius, kabinetní víno 2014 bronzová 
Vinařství Marek Lacina Neuburské, pozdní sběr 2014 bronzová
Vinařství Marek Lacina Dornfelder, pozdní sběr 2014 bronzová 
Vinařství Mikulica Pálava, pozdní sběr 2014 stříbrná
Vinařství Mikulica Sauvignon, pozdní sběr 2014 bronzová 
Vinařství Turek & Šiška Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2013 stříbrná 
Vinařství Turek & Šiška Sylvánské zelené, kabinetní víno 2013 bronzová 
Vinařství V & M Zborovský Rulandské bílé, pozdní sběr 2014 stříbrná
Vinařství V & M Zborovský Medovina 2014 zlatá


03-07-2015 PV